Jaargang nr. 11 1997 Calpam-gas, het latere Primagaz, wilde een depot vestigen in Hoorn en trok bij hun in. Bovendien kon een deel van de hal verhuurd worden aan een beginnend bedrijf. En zo zijn ze de slechte tijden doorgekomen. In '85 is Meindert Out in de plaats van Meindert van Gerrit gekomen. Een belangrijke klant die binnenkwam was Ursem: nood- en utiliteitsgebouwen die over het hele land neergezet moesten worden. Maar ook het vervoer naar Frankrijk van vakantiehuisjes in bouwpakketten die Ursem voor Deurwaarder bouwde. Aan het eind van de jaren '80 wilde hun onderhuurder in Hoorn het hele pand wel voor zichzelf hebben. Maar zij wilden er niet weg. Dus ging de andere onderneming weg, in december '89; ze hebben de tent schoongemaakt en konden hem direct in gebruik nemen. Want in '90 haalden ze Stago binnen, een kabelgotenfabriek. Daar namen ze het transport van over. Pels en Joosten, een glasfabriek, was er ook aan toe en daarvan hebben ze een deel van het transport overgenomen. Beide bedrijven zaten vrijwel naast de deur, dus is het iets gemakkelijker om goede contacten op te bouwen. Dat waren mooie binnenkomertjes. Dus in de laatste jaren is ook daar een heel mooi bedrijf opgebouwd. En de Winders waren toen weer op hunzelf, dus dat was dubbel mooi. Het vernieuwde Winder Want na een aantal jaren werd de drang bij de Winders om er weer een echt familiebedrijf van te maken steeds sterker. Er kon met de beleggingsmaatschappij overeenstemming worden bereikt dat de 13 neven de aandelen terug konden kopen. Halverwege het jaar 1990 was het bedrijf weer een familie-bedrijf. Het bedrijf groeide gestaag en door het voeren van een hoge kwaliteit kwamen er kansen die goed benut werden. Daardoor koos de Nederlandse Aardolie Maatschappij Winder weer als vaste vervoerder voor de regio's Noord en West-Nederland. Dat was Winder in 1986 kwijtgeraakt. 55

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 56