Jaargang nr. 11 1997 In 1980 is een poging gedaan om, door een overname, een vestiging op te zetten op Schiphol. Daarmee zou een nieuwe tak van acitiviteit, naast de bouwmarkt, ontwikkeld kunnen worden. Maar omdat die vestiging opstartte met een strop om de nek (een schul denlast en de concurrent naast de deur) is dat na ruim 2 jaar opgegeven. In die periode waren er ook regelmatig contacten met het transportbedrijf van Ammers. Winder voerde daarvoor retourvrachten uit; iets waarin van Ammers sterker was dan Winder. Door zwaardere concurrentie op zijn marktgebied besloot van Ammers in 1981 zijn bedrijf aan Winder te verkopen. De naam bleef daarbij gehandhaafd, met als vestigingsplaats West-Graftdijk. Van Ammers had Crawford (roldeuren) als klant en dat was voor Winder heel interessant gezien de snelle groei van het laatste bedrijf waarbij de vraag naar efficiënt vervoer steeds sterker werd. Deze veranderingen veroorzaakten dat de standplaats van het wagenpark van van Ammers en de coördinatie steeds meer vanuit Limmen plaatvond, waardoor de vestiging in West-Graftdjk overbodig werd. Dat was voor dhr. van Ammers aanleiding weer een transportbedrijf voor zichzelf te beginnen. In 1985 zijn de bedrijven Winder en van Ammers samengevoegd en verder gegaan onder de nieuwe naam Winder Limmen BV. Om de aktiviteiten van het buitengewone transport een bredere basis te geven werd in 1993 het bedrijf Teletrans in Emmen overgenomen. Het had zich in korte tijd gespecialiseerd op deze markt, maar was in financiële moeilijkheden geraakt. Door de relatief grote afstand tussen Limmen en Emmen en een onoverkomelijk cultuurverschil zijn de activiteiten in Emmen in 1994 noodgedwongen weer stopgezet en zijn materiaal, medewerkers en klanten overgedaan aan collega Kramer in Schonebeek. Winder Hoorn BV. Toen het in Limmen slechter ging stond natuurlijk Hoorn ook in de tocht. Maar ze hielden vol. In november '81 kwam er redding. 54

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 55