Jaargang nr. 11 1997 de grond te trekken. Gezocht en gevonden werd een beleggingsmaatschappij die genegen was geld in de zaak te steken. Daarbij was een voorwaarde dat ook de 13 Winders een deel van het te investeren bedrag zouden ophoesten. Daarna kon de oude firma Winder, met een nieuwe stuurman, Meindert, een van de jongere zonen van Gert, en een doorgewinterde bemanning op 31 juni 1985 van start gaan onder de nieuwe naam Winder Limmen B.V. Uitbreidingen elders in het land Met een firma van Ammers waren er regelmatige contacten omdat hij werk aan ze uitbesteedde, vooral de omvangrijke vrachten. Maar Scania's zijn zuinige auto's en van Ammers reed met Bedfords die 'één op een emmer' liepen. Dus konden ze wel vaker voor hem rijden. Van lieverlee leer je dus ook de klanten kennen. Van Ammers had Crawford (roldeuren) als klant. Die leek voor Winder heel interessant en zij konden er ook organisatorisch veel voor betekenen. Dus toen de gelegenheid er was is van Ammers overgenomen. Later is van Ammers weer op eigen gelegenheid verdergegaan, maar Crawford bleef. Meindert Out ging in 1974 van de auto af om te helpen met de planning en de papierwinkel. Ome Jan kon het niet meer alleen af. Ook Piet van Siem zag op een gegeven moment wel in dat hij niet tot het eind van zijn dagen op de auto wilde zitten. Nieuwe klanten werven in verafgelegen streken, dat leek hem wel wat. Hij heeft het eerst in Den Helder geprobeerd. Daar hadden ze mogelijkheden door hun binding met de offshore. Maar dat ging niet zo makkelijk, omdat er veel engels werd gesproken. Toen deed in '78 de gelegenheid zich voor om de firma van Koningsbrugge over te nemen. Daaruit is de huidige vestiging voort gekomen. Er is ook een poging gedaan om een vestiging op te zetten op Schiphol. Maar omdat die vestiging opstartte met een strop om de nek (een schuldenlast op de boedel en de concurrent naast de deur) is dat na een jaartje opgegeven. In maart '77 was Piet echter al in Hoorn begonnen. Winder had daar in de 60-er jaren een heel goede naam en een grote omzet. In die tijd konden de mensen alleen bij Winder terecht. Maar Winder rekende van huis, tot huis. Dat werd te duur toen er meer bedrijven met diepladers en kranen aan de slag gingen. Eerst huurden ze een kantoortje bij een ander bedrijf, dat bovendien wat diensten verleende. En Piet ging pionieren; daarvoor had hij wat oud materiaal en wat guldens meegekregen. Al gauw moest hij er personeel bijnemen. In '78 werden ze al te groot en zaten in de weg. Begin '79 hebben ze een nieuw bedrijf gebouwd op het industrieterrein Hoorn '80. Meindert van Gerrit kwam de gelederen versterken. 53

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 54