Jaargang nr. 11 1997 De verschillende neven werden voorzien van een klinkende titel in de organisatiestructuur en wat aandelen in de zaak. In de praktijk had het weinig om het lijf; het was eigenlijk meer een betaling in nature. Maar deze derde lichting, doorgewinterde krachten als zij waren, voelde zich niet echt geroepen om zijn lasten over te nemen. Enerzijds was door de oorlog hun opleiding vrij gebrekkig en dat hebben ze eigenlijk aldoor als een handicap ervaren. Anderszjds, er waren onderhand heel wat Winders werkzaam in de zaak. En om al die koppen in dezelfde zak te krijgen achtte men een te zware taak voor een familielid. En er was een frisse wind nodig. Want een lijst uit die tijd laat zien dat er nauwelijks een tiende werd gereden van wat tegenwoordig gebruikelijk is. Winterdag stond het werk op een laag pitje en iedereen besefte wel dat je dat niet lang kon volhouden. Er werd dus een externe man aangetrokken om de zaak te runnen. Dat werd Henk Dekker in 1973. Deze werd in 1977 opgevolgd door Henk Kiebert. Een nieuwe behuizing In '77/'78 werd het duidelijk dat de firma te krap in haar jasje stak. Van Meindert Wokke, die stopte met z'n bedrijf konden ze de grond overnemen. Voor de oude loodsen waren ook gegadigden, dus de zaak was redelijk voor elkaar. Voor de nieuwbouw konden ze hun voordeel doen met de spanten van een oude patat-fabriek. Die had de goede afmetingen en ze konden er goedkoop aankomen. De toenmalige eigenaar kon er niets mee beginnen omdat hij er geen bouwvergunning voor kreeg. Begin '79 ging men dus over naar een nieuw pand. Er was een ruim plein bij. Zo ruim, dat ze zich afvroegen of het wagenpark dat ooit zou kunnen vullen. De tijd zou leren dat de ruimte maar al te snel gevuld wordt. Maar in 1980 kwam er een economische crisis. Er werd een bestedingsbeperking afgekondigd bij de overheid. Dat betekende heel wat 51

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 52