Jaargang nr. 11 1997 Geachte donateur, Met enige blijdschap presenteren wij u het 11e jaarboekje van de Stichting "Oud Limmen", in het kleurige jasje dat we vorig jaar voor het eerst hebben gebruikt. Het is net als met televisie: als je eenmaal kleuren hebt gezien, wil je niet meer terug naar zwart-wit. We zijn vrij laat dit jaar, door verschillende omstandigheden. Maar we hebben dit jaar ook een dik boekje, met veel verschillende bijdragen. En dat doet ons natuurlijk ook veel plezier. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. En daarom wenden wj ons tot u, ons publiek, met de kreet: WIE, OH WIE Heeft genoeg belangstelling voor de Limmer geschiedenis om er werk van te maken? De stichting "Oud Limmen" ziet zich meer en meer geconfronteerd met klussen waar we met de bestaande ploeg niet aan toe komen. We hebben veel enthousiaste reacties ontvangen op een oproep om mensen die opgegraven materiaal willen schoonmaken en in elkaar puzzelen. Dat geeft de burger moed. Nu zoeken we nog mensen die houden van prutsen en ordenen, van speuren en snorren, van de combinatie van oud en nieuw enzovoort. Om een opsomming te geven: 1 De spulletjes uit de erfenis van Arie Krom moeten gecatalogiseerd worden en opgeknapt. 2 Limmen 2000: We zouden graag de bevolking een kroniek van Limmen in de 20e eeuw presenteren. Maar daarvoor moet er een berg werk verzet worden: Kranten doorsnuffelen, gemeenteraadsverslagen etc. uitspitten, de herinneringen van mensen optekenen, enz. enz. 3 De Archeologische Werkgroep wordt gesplitst in de werkgroep Archeologisch Veldwerk en de werkgroep Restauratie. Voor beide werkgroepen, maar met name de laatste, zijn nog men sen welkom. Ervaring is niet vereist! Hiervoor kunt u zich opgeven bij Mark van Raay, tel. 072-5053097. 3

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 4