Jaargang nr. 11 1997 akkoord. Zo kwam, in 1947, de eerste Scania in Nederland bij Winder te rijden. Het was overigens ook de eerste diesel van Winder. Eind '47, begin '48 werd er een nieuwe Reo aangeschaft, nog steeds op 'de bon'. Nieuwe tijden, nieuwe mensen Ook bij Winder diende een nieuwe generatie zich aan. Piet van Gert en Piet van Siem waren rijp om méér dan krullenjongens te worden. Voorlopig was het alleen bijrijden, met de omes achter het stuur. Het zwaarste werk bleef ze in die eerste jaren nog bespaard. Omdat er eigenlijk te kort auto's waren om iedereen te laten rijden, zaten de beide Pieten steeds op het vinkentouw. Wanneer er dan eens gereden mocht worden, was het altijd een strijd wie de eer kreeg. Maar Piet van Gert was eerste bijrijder en Piet van Siem tweede. Dus voor hem was er de minste lol aan. Hij had minder te rijden en meer sjouwwerk. Siem is in die jaren voor zichzelf begonnen in het ploegen en werd een specialist in het fijnere werk. Het uitploegen van narcissen was een eerste stap, maar hij kon de ploeg zó goed beheersen dat ook het uit- en ook inploegen van narcissen en tulpen geen probleem was. Totdat hij door de modernisering werd ingehaald. Het werken met een paard, zoals hij graag deed, raakte eruit. De plant- en rooimachines deden hun intrede. In 1951 kwam Meindert Out de gelederen versterken, een zoon van Neel Winder en Gerard Out, die er zelf al vanaf '43 de administratie deed. Vaste medewerkers van buiten de familie waren in die jaren o.a.: Kees Cornelissen, Theo Maas, Jaap, Jan en Thijs Metzelaar, Jaap Verver, Kees Olbers, Piet Valkering, en Loek Soonius. Tussen '55 en '60 kwamen o.a. Henk en Gerard van Gert Winder en Nel van der Eem, Piet Vessies van Marietje Winder en Jan Vessies, die vooral het werk in de garage kwam doen en Corrie Winder van Jan, voor het kantoorwerk. 41

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 42