Jaargang nr. 11 1997 een-half naar de Straatweg ging. M'n kleine broertje zat op de tramrails toen er een tram naderde. Het gevaar drong niet zo goed tot mij door en ik was bovendien te klein om handelend te kunnen optreden. De tram stopte niet en ik zag voor mijn ogen hoe het ijzeren monster mijn kleine broertje overreed. Nog zie ik voor me hoe buurvrouw met het bebloede lijkje van dat kleine kind liep. Het was verschrikkelijk... De machinist had kunnen stoppen maar deed dat niet, of probeerde het toen het al te laat was. Hij kreeg daarvoor zes weken gevangenisstraf". De Oude Postweg, waar de familie Kejzer woonde, was een overblijfsel van de oude verbindingsweg op de strandwal van vóór de Bataafse-Republiek. Een ander stukje van die weg in Limmen is de Oudeweg (bij de oudere Limmers beter bekend onder de naam Bokkepadje). In de archieven uit de tijd van Napoleon is op te maken hoe slecht die weg geweest moet zijn; vermoedelijk was het niet veel meer dan een zanderige weg met karrensporen. Bij herhaling dringt de Franse commandant er bij de municipaliteit van Limmen op aan om de weg te verbeteren, zodat hij zich met z'n troepen in ieder geval kon verplaatsen als dat nodig mocht zijn. De eerste reconstructie is uitgevoerd in de eerste helft van de vorige eeuw door de "aannemer van openbare werken" Pieter Dekker Mzn. uit Limmen. Toen werden de bochten er uitgehaald en de weg bestraat met klinkers. De aannemer mocht toen tol gaan heffen en daartoe werd het Tolhuis gebouwd. Op die plek staat nu Motel Heiloo. De tram kwam aan het begin van deze eeuw en heeft tot ongeveer 1925 gereden. Bij de reconstructie van 1931 zijn ook de rails weggehaald en zijn de fietspaden langs de Rijksweg aangelegd. In de jaren '20, waarin de kinderjaren van Dorus lagen, zag het er in de omgeving van Limmen nog zeer landelijk uit. Aan de westkant van de Straatweg, ten noorden van de Visweg, stonden twee boerderijen: op de plek waar nu Bamboehof staat, 32

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 33