Jaargang nr. 10 1996 heijt bovenhants." En toen Mies Cornelis zag "dat het hem zoude gelden, tot sijn geluck en mogelijk tot sjn levensbehout, die verrae-deljcke slagh van Jacob Veel was ontweecken agter de muur van de Ackerslooter slujs." Kees Drujven DE ACTIVITEITEN VAN "OUD LIMMEN" IN 1995 Donateursavond: Deze stond dit jaar in het teken van de "Slag bij Castricum", tussen de Frans-Bataven en de Engels-Russen in 1 799. De heren Zuurbier en van Roo wisten er samen een boeiend verhaal van te maken. Ook voor de geschiedenis van Limmen is de slag bij Castricum zeer belangrijk, immers de Engelsen hadden hier hun hoofdkwartier. Bevrijdingsfeesten: Op verzoek van het comité "50 jaar bevrijding" verzorgde "Oud Limmen" een expositie over de oorlogsjaren. Bij die gelegenheid brachten we ook een boekje uit waarin een aantal gebeurtenissen in Limmen en belevenissen van Limmers waren gebundeld. De zaal van het gemeentehuis werd prachtig opgefleurd door bloemstukken van de bloemschikkers van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Door alle activiteiten die het comité organiseerde in de kerk en rond het gemeentehuis, en door het stralende weer, was er een enorme toeloop van mensen. Voor velen was het een feest van herkenning. In het kader van deze festiviteiten mochten wij ook een brug in ontvangst nemen van Winder Limmen B.V., zoals al eerder in dit boekje is gememoreerd. De brug zal ieder jaar op 4 mei neergelegd worden zodat men zich kan verenigen voor het monument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de oorlog. Opgravingen: De archeologische werkgroep kreeg toestemming om in het land van Welboren proefsleuven te graven. Het vermoeden was dat het om een zeer oud stukje Limmen ging. Dat bleek juist. 72

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1996 | | pagina 73