Jaargang nr. 10 1996 VOORWOORD Geachte donateur, De Stichting "Oud Limmen" is 10 jaar jong. Bij deze mijlpaal behoort een korte terugblik. Eén van onze huisartsen, de heer T. Elzinga was in 1986 van mening, dat er in Limmen een historisch genootschap opgericht zou moeten worden. Als huisarts had hij namelijk diverse oude patiënten, die veel wisten over de geschiedenis van Limmen. Het vastleggen van hun ervaringen voor het nageslacht leek hem belangrijk. Eén van die ouderen was de helaas overleden legendarische figuur Arie Krom. Voor de ouderen onder ons, maar ongetwijfeld ook voor vele jongeren zal het geen probleem zijn deze markante man voor zich te halen. Gedurende zijn leven was Arie een verwoed verzamelaar van allerlei dingen. Tijdens een ziekenbezoek kreeg dokter Elzinga het lumineuze idee bepaalde goederen uit de collectie van Arie voor de toekomst te bewaren. Arie vond dat een goed idee. Zo kwam het, dat de heer Elzinga het initiatief nam tot het oprichten van een stichting, die onder de naam "Oud Limmen" de geschiedenis inging. Wij zijn nu 10 jaar jong. In deze 10 jaar zijn er enige bestuurswisselingen geweest, maar een ieder heeft zich altijd op zijn eigen specifieke wijze ingezet. En we gaan door!! Met trots in mijn hart mag ik nu dit 10-jarig jubileumboekje bij U introduceren. De 'gouden' jongens van onze historische werkgroep, t.w. Piet van der Steen sr., Kees Droog en Kees Druyven en niet te vergeten onze fotograaf Kees Beentjes hebben zich 100%, zo niet meer ingezet om dit jubileumboekje zodanig te maken, dat het U als donateur ongetwijfeld veel leesplezier zal verschaffen. 3

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1996 | | pagina 4