Jaargang nr. 10 1996 gegeven moment weer willen vorderen. Meindert had de bui al zien komen en de wielen er onder uit gehaald. Zo te horen werd de wel vaker gedaan. Van der Wal werd erbij gehaald om de diefstal van de wielen te bevestigen. De Duitser slikte het verhaal; hij vond dat Meindert een eerlijk gezicht had. Maar die wreef zich in d handen. Een voorlopig besluit Met deze 50 jaar moeten we voorlopig besluiten, beste lezer. We willen uw aandacht niet al te lang opeisen voor één onderwerp. He voorgaande was zogezegd de vroege historie van de firma Winder Volgend jaar hopen wij u een tweede deel te presenteren over di laatste 50 jaar. We hebben in ieder geval kunnen zien hoe de Winders moesten werken voor hun brood. Het brandstofbedrjf draaide vooral 's winters, de bollen waren 's zomers van belang. Tussen die pieken door hebben ze verschillende bezigheden gezocht en gevonden om in de slappe tijden ook een brok brood te verdienen. Met de armen over elkaar zitten was er niet bij. Zoals dat toendertijd ging: de oudsten moesten meewerken om de jongsten te voeden. Door de omschakeling naar vrachtauto's konden grotere hoeveelheden over grotere afstanden vervoerd worden in minder tijd. Maar het maakte het werk er niet lichter op. Doordat de persoonlijke behoeften niet zo groot waren, kwam een groot deel van de verdiensten ten goede aan het bedrijf. Dat groeide en bezorgde de familie meer werk, waardoor het hele gezin zinvol aan de slag kon. Kees Droog 47

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1996 | | pagina 48