Jaargang nr. 10 1996 dat helemaal niet zitten, maar Meindert zette door. Hij wist in 1925 aan genoeg krediet te komen voor een vrachtauto. In de boeken komen we na die periode herhaaldelijk de post tegen "aflossing Kieft". Hoogstwaarschijnlijk was Kieft degene die Meindert wel wilde helpen in zijn streven. Hij was ook hun grootste klant en zal zelf wel voordeel gezien hebben in een deel modernisering. Het afrijden toendertijd is ook een verhaal apart: er bestond geen rijbewijs. Meindert had na lang beraad zijn keuze laten vallen op een tweedehands Mercedes, voor f 3000,-. Het was een open auto met massieve banden. Een bedrijf in Alkmaar, Ten Pas, bemiddelde bij de koop en reviseerde de auto grondig. Toen Meindert hem kwam ophalen, had hij er meteen een klusje voor. Frans ten Pas reed de auto en liet zien waar alles zat. Buiten Alkmaar moest Meindert het maar eens proberen. De tweede rit was van hetzelfde laken een pak. Bij de derde rit moest Meindert met de lege auto door Alkmaar rijden. Terug met de volle auto deed hij dat ook maar. Eenmaal buiten Alkmaar stapte Frans ten Pas uit de auto met de woorden: "Ik ga naar huis; jij red je wel". In het eerste jaar deed Meindert al het werk met de auto zelf. De zaken gingen blijkbaar voorspoedig, want in '26 kon hij een tweede auto kopen, een tweedehands Fiat. Daar is Gert waarschijnlijk mee gaan rijden. Met z'n tweeën brachten ze zoveel geld binnen dat ze de Fiat konden afstoten en nieuwe auto's konden kopen. De derde was een Berliet, een frans merk en de vierde een amerikaanse Republic. Die twee deden in 1933 nog steeds dienst. De Mercedes was in '29 de deur uit gegaan. Er was een Ford voor in de plaats gekomen. En in 1931 werd nog een Diamond gekocht, de eerste in Nederland en een merk waar de firma nog lang mee zou rijden. Op de volgende pagina: Het wagenpark in 1928 op het erf aan de Voort. Meindert zit in de Republic, Jan en Piet staan in de bak. In de tweede auto, de Berliet, zit Gert met André in de bak. In de laatste, de Mercedes, zit Siem. Vader Pieter staat ervoor. Op de treeplank bij Meindert zit Marietje en Neel staat ernaast. 40

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1996 | | pagina 41