Jaargang nr. 9 1995 noordkant van de oude Openbare Lagere School, hoek Schoolweg- Zuidkerkenlaan. Vitrine in het gemeentehuis: Eindelijk wat ruimte om Limmer oudheden te laten zien. De Rabobank had reeds lang haar financiële steun toegezegd bij de aanschaf van een aantal vitrines. De hal van het gemeentehuis leek ons een goede plek om er een te plaatsen, bij gebrek aan een museum. Dhr. Admiraal toonde zich bereid de honneurs waar te nemen voor de officiële onthulling op 4 oktober in het bijzijn van het bestuur en wethouder Hes. Dhr. Admiraal kondigde aan met genoegen een volgende vitrine in de bank te willen plaatsen. In de vitrine zijn opgenomen Romeinse vondsten van dhr. A. Valkering, onze gewaardeerde medewerker die ons helaas zo vroeg ontvallen is. Verder de tulpenvaasjes die deel uitmaken van de collectie van het Bloembollenmuseum, een Jacobakannetje, gevonden bij de graafwerk voor de gasleiding en divers aardewerk dat onze archeologische werkgroep o.l.v. Mark van Raaj heeft gevonden. Een werkplek: De Werkgroep Archeologie van de Stichting "Oud-Limmen" heeft een werkruimte gekregen, ter beschikking gesteld door bouwbedrijf fa. R. Min. Op maandag 5 dec., mocht onze archeoloog Mark van Raaj de sleutel in ontvangst nemen van directeur Jan Bos. Al sinds de succesvolle opgravingen aan de Zuidkerkenlaan heeft de Werkgroep veel materiaal, maar geen goede plek om dat te bewerken. Het materiaal werd dan weer eens hier, dan weer eens daar opgeslagen. Wij zijn hiermee bijzonder in onze nopjes en hopen dat we nog geruime tijd van deze faciliteiten gebruik kunnen maken. Er hangt echter een prijskaartje aan. Dat is dus een van de redenen waarom wij bij u, de donateur, aankloppen. Nog is de Stichting "Oud-Limmen" niet klaar; wij blijven reikhalzend uitkijken naar een ruimte voor onze museale werkzaamheden. 48

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1995 | | pagina 49