Jaargang nr. 9 1995 Dan kreeg je een luidspreker in huis met een knop die twee standen had voor alleen Hilversum 1 en Hilversum 2. Als je klachten had over de ontvangst, en dat gebeurde nogal eens, want het ging nog met bovenljnen, dan rukte Gert uit. Zeker verschillende mensen van mijn leeftijd en ouder zullen zich Gert kunnen herinneren op de fiets met een lange ladder op zijn schouder, in weer en wind. En echt waar, die man was er scheef van. Gert en Trjn verkochten aan huis ook gloeilampen, zekeringen, stoppen werden die genoemd en als zo'n stop eens sprong, waren er zilverdraadjes waarmee je de stop kon repareren. Gert was altijd vroeg op; stond hij te schoffelen in zijn tuin om zeven uur 's morgens bv., dan kon je gerust om een lamp komen, dat kon gewoon allemaal. Hij had hele indringende bruine ogen, wij waren als kleine jongens daar heel bang van. Er zat eens een jongen in zijn aardbeien en Gert zag hem. Meteen hoor ik Gert roepen: "Hier jij, ik zal je kop bij je kont afsnjen." Die jongen liep echt voor zijn leven, terwijl Gert niet eens achter hem aan ging. Echt kwaad was de man absoluut niet. Buurvrouw Trijn is bij veel ouderen ook nog een begrip, merk ik, als we herinneringen ophalen. Als mensen om een lampje kwamen, dan liet Trijn ze het hele huis zien, ook al waren ze hier net in Limmen komen wonen. Als dit je eerste kennismaking met het dorp was, moest je zeker het gevoel krijgen: "Hier wordt ik geaccepteerd." Mensen met een stijve burgerlijke aard wisten echt niet wat hen overkwam en die hadden weer een heel ander gevoel en kunnen zich dat na veertig jaar daarom ook nog herinneren als de dag van gister. DE ENGELSE ZENDER Over die radiodistributie heb ik mijn geheugen nog eens opgefrist, bij Gerard Vink, hun pleegzoon. Het was buitengewoon boeiend. Ook over de geit die ze gehad hebben. Die moest wel eens naar Japie de Lange - aan de Pagelaan, het kleine huisje is nog niet eens zo lang weg - die had een springbok en zo'n sprong van die bok kostte 30 cent. Maar dat kwam toch wel eens goed. Waar ik me zo een keer van herinner, kwam daar een klein geitje en een klein 36

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1995 | | pagina 37