Jaargang nr. 9 1995 100 JAAR GELEDEN Uit de "Alkmaarsche courant" van 1895, 97" jaargang 27 September - Limmen. In den namiddag van de 23 vatte een hooiklamp op het erf van den heer P. Tromp vuur, zóó zeer aanwakkerend, dat slechts met groote moeite, dank zijn den ter hulp toegeschoten ingezetenen, het woonhuis kon behouden worden. Vermoedelijk hebben kinderen in de nabijheid van den klamp met lucifers gespeeld en is daaraan de brand toe te schrijven. Zeker zou deze echter niet zoo snel zijn toegenomen als de eigenaar van den klamp de ongelukkige gewoonte niet had gevolgd, om zijn hooi met riet te omgeven. De krant had verder niet veel te melden; de notulen van de vergaderingen van de Gemeenteraad vertellen iets meer van wat er op het dorp speelde. In de notulen van de Raadsvergadering van 14 februari 1895 blijkt dat de bloembollenkwekers ijverden voor goed en toepasselijk onderwijs in Limmen. "Door W. Zonjee en anderen, allen bloembollenkweekers, is een adres aan den Raad gericht om bij de benoeming van een schoolhoofd aan een sollicitant met de akte Engelsch de voorkeur te geven, met het oog op het gemak dat zij daarvan kunnen hebben in den bloembollenhandel. De voorzitter deelt mede dat B W bij het maken van een voordracht daarop gelet hebben, te meer daar het lid Zaadnoordjk ook hen daartoe een verzoek had gedaan." Onder het volgende punt volgt dan een lijst van 8 namen; over de kandidaten wordt gestemd. De heer G.J. Meyer krijgt 4 van de 6 stemmen. Hij zou het dorp nog heel wat jaren dienen, tot 1923 en bij velen in de herinnering blijven als 'meester Meyer'. Zijn vrouw wordt in juli van dat jaar aangesteld in 'het onderwijs der nuttige handwerken', voor een jaarwedde van f 100,-. 30

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1995 | | pagina 31