Jaargang nr. 9 1995 Hij was getrouwd met Charlotta Gjsbertina Cornelia Schippers. Zij verwierf alle goederen. Charlotta hertrouwde op 1 okt. 1804 met Jacob Weldijk, een emeritus predikant uit Gouda. Die verwierf op naam van zijn vrouw de titel Heer van Limmen met alles wat daar bjhoorde. Deze man verbleef wél op Dampegeest. Zijn drukke bestaan leefde hij in deze contreien uit als o.a. Hoofdingeland van de Schermeer en van het Hoogheemraadschap van de Hondsbossche. Een van zijn functies was schoolopziener van het 2de district dat liep vanaf Broek op Langedjk tot Beverwijk. Bovendien gaf hij thuis les aan onderwijzers uit de regio. Dat gebeurde "des Zaterdagsvoormiddags op Damp en Geest", om hen "te oefenen in opvoeding en onderwijs". Hij behandelde o.m. "vaderlansche geschiedenis, de taal pvoeding en de theoretische vraag der Rekenkunden". En hij gaf goede boeken mee ter lezing. Op 7 apr. 1823 meldt hij zich absent bij de hoofdopziener, "dat het komt door zijn ongesteldheid en de ziekte van zijn jongste zoon, die in zijne dood geëindigd is." Op 6 nov. 1834 overlijdt Jacob. Zijn vrouw en ambachtsvrouwe van Limmen overlijdt op 22 dec. 1838. Beide zijn bijgezet in de grafkelder der familie achter de Herv. kerk van Limmen. 21 apr. 1839: "Deze dag was voor onze gemeente een feestdag want op den zelven werd hare eenstemmige wensch vervuld in de aanvaarding der ambachtsheerlijkheid door den Wel Ed. Heer mr. Matthijs Hendrik Weldijk en deselfs gade, vrouwe Pauline Quirina Hoeufft." Matthijs woonde te Alkmaar. Hij was daar griffier der arrondissementsrechtbank. Toen hij eens te Limmen in zijn bank in de Herv. kerk de dienst bijwoonde, hoorde hij zeggen dat de kerk opgeknapt zou worden. Dit 'verwonderde' de Heer zeer. Hij zond een brief (25 aug. 1840) naar het bestuur waarin hij o.m. stelt: "Dat de kerk Op de pagina hiernaast: Dampegeest en omgeving. De bezittingen van Charlotte Schippers en Jacob Weldijk rond 1830. Charlotte Schippers o Jb. Weldijk 25

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1995 | | pagina 26