Jaargang nr 8 1994 In de jaren 20 werd de post 3 maal daags besteld, zaterdags tweemaal en zondag nog een keer. De weekend bestellingen werden later afgebouwd. Post voor het dorp kwam aan op het station van Castricum. Dagelijks kon een van onze dorpsgenoten het ritje maken met een zak van gemiddeld 30 kg. op de fiets. De onvolprezen Kees Erkamp heeft eens de rit gemaakt met de velg op het wegdek. De band was evenwel keihard opgepompt. Met zulke vrachtjes kon je beter geen slecht weer treffen. Naar aanleiding van klachten als de bovenstaande werd in 1906 een nieuwigheidje geïnstalleerd: de telefoon. Samen met de frequente postbezorging natuurlijk van groot belang voor de (bollen- en groente) handel van het dorp. In 1925 werden er zo'n 3000 gesprekken gevoerd, in 1926 4000 en in 1927 5000. Een 06-nummer bestond ook al: de dokter was gratis te bereiken (vanaf 1921 op kosten van de gemeente). Het postkantoor stond eerst in de Limmerbuurt, maar werd in 1936 verplaatst naar het centrum van het dorp. Achter de toenmalige veldwachterswoning (waar nu de winkel van Lute staat) werd een nieuwe centrale gebouwd voor het geautomatiseerde telefoonverkeer. Daarmee kwam een eind aan 8 jaar touwtrekkerij tussen de gemeente raadslieden Valkering en Kieft. Deze twee grote bollen exporteurs wilden het kantoor zo dicht mogelijk bij hun eigen zaak hebben. De handelaren van het dorp wilden het postkantoor zolang mogelijk open hebben. De P.T.T. vond het aantal gesprekken daarvoor te klein, maar tegen extra betaling wilde ze wel. De grote kwekers van het dorp legden f 350,- bij elkaar, als de gemeente daar f 150,- bij legde, want het was tenslotte ook in het algemeen belang. Kees Droog 49

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1994 | | pagina 50