Jaargang nr 8 1994 fietsenmakerij en in zijn werkplaats lapte hij banden, zette spaken in enz. voor de hele buurt. Gerrit en Marie hadden maar één kind, dochter Corrie. Hun huishouden was voor die tijd wat je noemt licht, dus zullen ze er wel van rond gekomen zijn. In de winkel was een uitgebreid assortiment levensmiddelen in schappen uitgestald. Verpakte levensmiddelen kwamen toen nog bijna niet voor. Ze werden in een papieren puntzak geschept en in de schaal van de balansweegschaal afgewogen. Daarnaast waren er de nodige huishoudelijke spullen als groene zeep, pannensponzen, vliegenvangers, schoonmaakmiddelen enz. Aan de noordzijde van de schietbaan woonde de familie Zeeman en daarnaast was de winkel van Piet van der Peet en z'n vrouw Sientje. Ook zij hadden alles wat voor het dagelijks gebruik nodig kon zijn. Bovendien verkochten zij rookwaren en klompen. De omzet van dat laatste zal wel groot zijn geweest want iedereen liep op werkdagen op klompen en de wegen waren bedekt met een soort scherpe keislag. Zodra de zolen van de klompen wat dun werden, prikten de scherpe stenen er doorheen en kreeg je natte voeten. Dat was het sein om nieuwe klompen te gaan halen. Soms ook scheurde de kap, maar daar was raad voor want Piet verkocht klompenbandjes: metalen stripjes met prikkertjes die je zo over de klomp kon tikken en waarmee de kap weer vast zat. Behalve al die nuttige koopwaar verkochten de beide winkels ook snoepgoed. Voor de kinderen was vooral het 'cents' snoepgoed van grote betekenis. De keuze was in onze ogen enorm: koningsbroodjes, spekken, vlaggenstokken, zoute lappen, zoethoutstokken enz. enz. Ook bakker Sassen op de vijfsprong verkocht snoep en zelfgebakken Jodenkoeken. Bij putje was de winkel van Lies Broers, ook die had een zeer aantrekkelijk assortiment snoepgoed in haar winkel. Voor ons was het maar moeilijk om uit dit grote aanbod van lekkernijen een juiste bestemming aan onze zondagcentjes te geven. Daarom gebeurde dat zeer zorgvuldig en namen we daar ruimschoots de tijd voor. Tenslotte waren de winkels toch de hele zondagmiddag geopend... 36

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1994 | | pagina 37