Jaargang nr 8 1994 MOOKES HEI Op een zonnige zondagmiddag in de warme zomer van het jaar 1923 werd ik geboren in een huis aan de Visweg nabij de vijfsprong met de Hogeweg en de Pagelaan. Zo'n plek nabij de vijfsprong verschafte ons, jongeren, een brede oriëntatie op de omgeving. Wij hoorden niet direct bij één bepaalde buurt, maar gingen om met de hele omgeving al naar gelang het zo uitkwam. De Hogeweg en de Visweg zijn doorgaande wegen die het hele dorp doorkruisen, resp. van noord naar zuid en van oost naar west. Natuurlijk kenden de bewoners van die wegen elkaar wel, maar je kon niet spreken van 'buurtschapsgevoel' over de volle lengte van die wegen. Dat was wel het geval in de Pagelaan, maar die is dan ook veel korter. In mijn verhaal nu, gaat het om de Hogeweg vanaf de vijf sprong tot de grens met Heiloo en nog een stukje over die grens want die inwoners van Heiloo waren toch meest op Limmen gericht. Dat gedeelte van de Hogeweg nu werd 'Mookeshei' genoemd en ik voeg daar meteen maar aan toe: met de jongens van de Mookeshei viel niet te spotten. De buurt was tamelijk kinderrijk en omdat er een hechte saamhorigheid heerste onstond er een zekere macht. De jongens van Glorie, Groot, Bakker, van Tunen, van der Peet, Zeeman, Valkering, Denneman en Verver waren in die vóóroorlogse tijd van mijn jeugd de baas op Mookeshei en als je mocht meedoen was dat wel omdat zij dat toestonden. Meestal ging dat prima, wat wij dankten aan het feit dat wij niet bij een andere buurtschap konden worden gerekend. Wij verkeerden daar dan ook graag want die buurt had iets te bieden. 27

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1994 | | pagina 28