Jaargang nr 8 1994 Hij werd aangesteld, maar zag er op hetzelfde moment maar vanaf omdat het loon voor dat werk 40 gulden per jaar was, en dat vond hij toch wel erg weinig. Een schoonmaakster van de Openbare Lagere School vroeg ook om opslag en kreeg dit ook, zij ging van 13 cent per uur omhoog naar 16 cent. Als het goeie mens 10 uur per week werkte en dat het hele jaar door had ze aan het einde van het jaar wel 80 gulden verdiend. Het onderwijzend personeel vroeg een verhoging en kreeg die dus niet, maar ze verdienden al wel tussen de 600 en 900 gulden, en vergeleken met andere beroepen hadden ze misschien niet eens zo'n slecht salaris, maar het is niet aan mij hier een oordeel over uit te spreken. AFSCHEID VAN BURGEMEESTER S.G.L.F. BARON VAN FRIDAGH. Op 24 april 1912 nam de Burgemeester afscheid van het dorp Limmen, een bewogen moment in het anders zo rustige Limmen. Deze burgemeester heeft in de jaren dat hij in Limmen eerste burger was nogal eens van zich doen spreken. Zeer bekend was hij geworden door zijn poging de Limmer kermis af te schaffen, zijn bijdrage aan de bouw van het gemeentehuis van 1500 gulden, zijn strijd om meer wegen te verharden, en ook zijn redelijk sociale houding ten opzichte van de minderbedeelden. In zijn afscheidstoespraak tot de raad noemde hij ook zijn verloren strijd op met betrekking tot kermisafschaffing. Wethouder Kuys noemde in zijn dankwoord de burgemeester een groot man met een helder inzicht en een harde werker. De vrouw van burgemeester van Fridagh werd natuurlijk ook in de toespraak betrokken vanwege haar inzet en hulp voor de armen en de kranken. En, volgens de Heer Kuys, heel het dorp hield van hen, misschien met uitzondering van enkelen. Burgemeester S.G.L.F. baron van Fridagh werd benoemd tot Burgemeester van Spaarndam. Naar ik heb gehoord is hij daarna Burgemeester van Schoorl geworden, en is in de jaren 50 in Alkmaar in het bejaardenhuis Westerlicht overleden. 25

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1994 | | pagina 26