Jaargang nr 8 1994 leverde twee kandidaten op, waarvan er een bereid bleek te zijn om op de voorwaarden in te gaan, en ook het salaris aanvaardbaar vond. Die kandidaat was de Heer H.L.W. van Beuningen van Helstingen, arts te Castricum. De gemeenteraad besloot in de raadsverga dering van 16 maart 1911 tot aanstelling van bovengenoemde dokter, en wel met eenparige stemmen. Nu nog iets over de voorwaarden waarop een dokter in die tijd moest ingaan om aan een baan te komen. Het salaris was met inbegrip van de huur van een door de gemeente ter beschikking gestelde woning waarvoor 200 gulden werd berekend, zodat een bedrag over bleef van 800 gulden uit te betalen in 12 maandelijkse termijnen. In artikel 4 van DE INSTRUCTIE voor den GEMEENTEGENEESHEER te LIMMEN staat geschreven: "De Gemeente-Geneesheer is belast met de genees- en heelkundige praktijk van on- of minvermogende ingezetenen, voor zooverre deze daartoe volgens oordeel van het Burgerlijk Armbestuur in aanmerking komen, hetgeen zal blijken uit een schriftelijk, door den Voorzitter van het Bestuur ondertekend Consent, en zulks tot een maximum van 25 gezinnen per jaar; hij levert daarbij kosteloos de benodigde medicijnen en verbandmiddelen. Verlangt het Burgerlijk Armbestuur kostelooze hulp voor meer dan 25 gezinnen, dan vergoedt het den Geneesheer per bezoek 1 gulden en per consult 0,75 gulden, terwijl de geneesmiddelen enz. volgens het gebruikelijke 'Armentarief' worden verrekend." Per jaar moest hij ook 10 gratis bevallingen doen bij de on- of minvermogenden, en bij meer bevallingen moest de gemeente per bevalling 7,50 gulden uit de gemeentekas betalen. Hij moest toezicht houden op de gemeenteschool ingeval een kind een besmettelijke ziekte had en daardoor de school niet kon bezoeken. Ook moest hij toezicht houden op de gezondheidstoestand der gemeenteambtenaren en onderwijzend personeel, het verrichten van doodschouw, enz. enz. Eigenlijk zat zo'n man tot over zijn oren in het werk en verplichtingen. Bij vervanging van de geneesheer in verband met verlof of vrije dagen moest de gemeente aan de vervanger 1 ,25 gulden per dag 20

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1994 | | pagina 21