Jaargang nr 8 1994 in januari van het jaar 1911 had de klok van de gemeentetoren het begeven, en aangezien niet veel mensen over een eigen klok beschikten was dat toch verdraaid lastig dus er moest iets aan worden gedaan. De gemeentetoren is de toren van de Nederlands Hervormde Kerk, en die toren is eigendom van de gemeente Limmen die dus ook voor het onderhoud moet zorgen. Omdat de klok onderdeel is van de toren moest die dus worden gerepareerd of vervangen, en dat laatste wilde het College van Burgemeester en Wethouders laten doen. Daarvoor hadden zij de goedkeuring van de raad nodig, en die lag dwars. De reparatie kostte volgens opgave van de klokkenmaker 550 gulden en dat was in die tijd heel veel geld. Veel te veel volgens de Heren Pepping en Vis en wethouder de Jong sprak zijn diepe leedwezen uit over zulke hoge kosten, maar leedwezen of geen leedwezen, de heren Pepping en Vis bleven van mening dat er meer prijsopgaven moesten komen en er moest ook garantie worden gegeven op de reparatie. De Burgemeester was het gekissebis zat en hield een hele verhandeling over kosten en rente plus afschrijving en dat een oude klok nou eenmaal niet nieuw te maken was en ze er toch het verstandigst aan zouden doen om een nieuwe klok te kopen. De raad hield voet bij stuk en de burgemeester haalde bakzijl. De klok is later gerepareerd met 8 jaar garantie voor een bedrag van 175 gulden door ene C. Dekker uit Egmond. Om dan toch maar bij de kerken te blijven, bijna allen en zeker de ouderen onder ons hebben wel eens de naam gehoord van Pastoor Peeperkorn. Deze man werd door de katholieke inwoners van Limmen geducht om zijn aristocratische houding, zijn strenge leer en zijn ouderwetse ideeën, kortom men was gewoon bang van de man. De katholieke raadsleden die trouw elke week in de kerk kwamen zullen door hem ook wel goed in de gaten zijn gehouden en misschien ook wel verantwoording hebben moeten afleggen over de politieke besluiten in de gemeenteraad. Kerk en staat waren ook zeker niet gescheiden van elkaar. 17

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1994 | | pagina 18