genieten van de zeer bijzondere sfeer van voorbije eeuwen in Limmen, die op dit unieke plaatsje nog steeds aanwezig is. Koninginnedag: Het Oranjecomité organiseerde weer een puzzelfietstocht en de leden vroegen ons om een van de puzzelplaatsen te willen verzorgen. Dit deden wij graag en we knoopten daar meteen een kleine expositie aan vast. Ook dat werd een grandioos succes. En verder: Hebben wij een boekje geschreven in opdracht van het Mozaïekenkomitee. In 1992 bestond dit volijverige gezelschap alweer 40 jaar. Zij wilden hun geschiedenis in boekvorm vastgelegd zien. Dat kan, want Oud Limmen houdt van geschiedenis en van schrijven. Toch verdraaid leuk, zo'n blik terug! Archeologische werkgroep: Deze werkgroep had, onder leiding van Mark van Raay, geweldig veel succes in 1992 bij hun opgravingen. Achter "Ons Huis" en bij de bouwput van Ge Driessen aan de overkant van "Ons Huis", kwamen de (meestal gebroken) gebruiksvoorwerpen uit de oudheid naar boven. Veel opzien baarde het skelet van een oude Limmenaar uit de 8ste eeuw; 1250 jaar oud.... Het ligt in de bedoeling dat op Open Monumenten Dag 1993 (september) in de N-H kerk een expositie van vondsten wordt verzorgd. Sponsoring: In 1992 waren wij zo gelukkig dat de Rabobank in Limmen, die ons werk een warm hart toedraagt, ons een heel groot bedrag in het vooruitzicht heeft gesteld voor vitrines enz. in de Oudheidskamer. Nu nog een lokaaltje, dan beginnen we meteen. Steenhouwerij Haker uit Alkmaar, die onze grenspaal zo prachtig heeft gerestaureerd was ons niet vergeten. Ook deze firma bedacht ons met een geldbedrag en heeft dit al enkele jaren gedaan. JAARGANG NR. 7 1993 4

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1993 | | pagina 5