JAAROVERZICHT 1992 Donateurs avonden Zoals gebruikelijk werden in januari, in samenwerking met de Culturele Raad, onze donateurs avonden gehouden. De Stichting "Oud Limmen" vond het belangrijk om een stukje zeer bewogen geschiedenis vast te leggen: "Limmen in de 2de wereldoorlog". Een aantal mannen en vrouwen die over dat onderwerp konden vertellen, werd geïnterviewd. Hun verhalen werden op video vastgelegd. Van de terugblik op die woelige jaren '40-'45 waren onze donateurs getuige op 11 en 14 januari 1992. R-K kerk 40-90: Pastoor Ruiter nam afscheid van z'n werk als parochieherder en het kerkgebouw herdacht dat het 90 jaar geleden was neergezet. Dat kon niet onopgemerkt passeren. Het werd feest in Limmen zo rond de Pinksterdagen. Stichting "Oud Limmen" organiseerde een tentoonstelling in Vredeburg, waar de geschiedenis van de kerk en van het 'rijke Roomse leven' werden uitgebeeld. De belangstelling hiervoor was geweldig. Kees Druyven had voor die gelegenheid een heel mooi geschiedenisboekje geschreven, getiteld "Verhalen rond de Limmer Toren". Het behandelt de geschiedenis door de eeuwen heen. De Jaarmarkt: "Van alle markten thuis"; dat is ons devies. Als er dus wat te 'markten' valt zijn wij er natuurlijk bij. Zo was het ook dit jaar weer gezellig en onderhoudend. Open Monumenten Dag: Jaarlijks in de maand september wordt deze dag landelijk georganiseerd. Oud Limmen doet daar ook aan mee. In 1992 hadden wij, in samenwerking met het bestuur van de N-H kerk, ons eeuwenoude kerkje aangemeld. De bezoekers konden JAARGANG NR. 7 1993 3

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1993 | | pagina 4