vergadering was uitgenodigd, moesten uitbundig worden bedankt voor de steun en schenking van de grond ter realisering van het fraaie gemeentehuis. Zoals u allen natuurlijk bekend is bestaat een gemeentebestuur uit achtenswaardige burgers met onbesproken gedrag, en dat was ook toen het geval. De Burgemeester was een man die netheid hoog in het vaandel had en was daarom voorstander van het afschaffen van de kermis. Vóór 1903 was er in Limmen een kermis welke 4 dagen duurde, maar de Burgemeester had dit met goedvinden van de gemeenteraad terug weten te brengen in 1903 tot 3 dagen. En nu, in 1910, vindt hij de tijd rijp geworden om de raad zover te krijgen dat dit teruggebracht kan worden tot 2 dagen. Het was in die tijd eigenlijk overal armoe troef en het enige vermaak en de daaraan verbonden vrije dagen bestonden uit het vieren van een kermis. Je kunt dit soort dingen niet zomaar van de mensen afpikken, alleen omdat je er zelf niet van houdt. Hij wilde de kermis dus in zijn geheel afschaffen en daarvoor in de plaats een dorpsfeest organiseren zoals in Heemskerk het geval was. Hij gunde een ieder "op zijn tijd een genoegen, mits gepast, terwijl op de kermis, welke eigenlijk alleen voor sommige neringdoenden in stand wordt gehouden, gewoonlijk dronkenschap en ontucht, vloeken en onkuische taal hoogtij vieren." Aldus de Burgemeester. Gelukkig was de raad wel zo slim dat ze niet onmiddellijk de Burgemeester z'n zin gaven en het voorstel uitstelden tot de volgende vergadering. Want ze kenden de Limmers natuurlijk van haver tot gort en wisten wel dat bij afschaffing of inkorting van de kermis, ze op hun donder zouden krijgen van de vaste kermis bezoekers. De kermis is gewoon drie dagen gebleven en de Burgemeester heeft, toen zijn voorstel later werd verworpen, gezegd nooit meer met een vergelijkbaar voorstel te komen. Tot de volgende uitgave Huub Kramer JAARGANG NR. 7 1993 26

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1993 | | pagina 27