tig was. De grond werd voor totaal f 1090,- door hem vóór'-gekocht' en vervolgens aan de gemeente geschonken. Een jaar later, toen het gemeentehuis was gebouwd en de kosten zo'n 15% hoger bleken te zijn uitgevallen, schonk hij nog eens f 1500,-. Wij kunnen ons niet voorstellen dat die geschiedenis zich in 1993, vlak voor de aanvang van de bouw van het nieuwe gemeentehuis zou kunnen herhalen. Tenminste, wat de schenkingen betreft, wat de overschrijdingen van de ramingen betreft geloven wij daar wél in. Maar in 1910 werd dus begonnen met de bouw van dat gemeentehuis, compleet met veldwachters woning en cachot, aan de Rijksweg, op de plaats waar inmiddels de fietsenzaak van Kroone-Liefting is verrezen. Zo werd er in die jaren uit financiële nood regelmatig gezocht naar mogelijkheden om aan geld te komen en dat lukte wel redelijk. Aan de Uitgeesterweg, bij de Schulpvaart, lag een stukje grond van 900 m2, wat al vele jaren werd gehuurd van de gemeente door IJ. van der Kamer voor een jaarlijkse huurprijs van f 5,-. Dit was natuurlijk niet al te veel en de gemeente had al regelmatig geprobeerd een wat hogere huur te bedingen, of een andere huurder te vinden die wel wat meer zou willen betalen, maar dit alles had geen resultaat opgeleverd. Daarom ging men het stukje grond proberen te verkopen, eerst aan dhr. v.d. Kamer. De man was al wat ouder en kon daarnaast ook rekenen, want de gemeente vroeg voor de grond f 350,-; de huurprijs was f 5,- en dus: er werd niet gekocht. De heer v.d. Kamer overleed en zijn schoonzoon, Cornelis Bloedjes, kocht de grond wel en betaalde de f 350,-. Met dat geld zou een deel van de Westerweg worden verhard. U moet u voorstellen dat dus ongeveer 85 jaar geleden een belangrijk deel van de binnenwegen in Limmen nog bestonden uit zandpaden, waarvan alleen het middengedeelte verhard was door middel van een ongeveer 80 cm. breed straatje, het zogenaamde paardepad. JAARGANG NR. 7 1993 22

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1993 | | pagina 23