Jaargang nr. 6 1992 DE 2de WERELDOORLOG Herinneringen van mw. C.E. Punt-Stam Hetgeen ±50 jaar gelden is gebeurd is niet zo gemakkelijk terug te halen, maar de Capitulatie viel tegelijk met onze trouwdag, 16 mei 1940. De dagen daarvoor waren erg verwarrend en angstig. Getrouwd zijn we, met heel weinig gasten. Niemand kon komen. Het gebeurde in Spanbroek, omdat ik daar vandaan kwam. s'Middags zijn we op de fiets met pak en zak naar Limmen gefietst. We zijn even in Alkmaar bij de familie Henstra langs gegaan, waar ik gewoond en gewerkt had. Je kon daar toen weer zonder tegenstand komen (de pinksterdagen ervoor niet). Wat wel een angstig gevoel gaf was dat we, toen we op de Kennemerstraatweg reden, daar een hele stoet huifkarren tegenkwamen met soldaten in Duits uniform, bepakt en bezakt. We waren blij thuis te zijn. De eerste tijd ging alles zijn gang. Toen kwam de periode dat een kind zich meldde, dus daar moest je kleertjes voor kopen. Eer ik daarvoor het geld had was het op de bon, of vergunning, hoe je het wil noemen. Ook is mijn man toen op 'de Kooi' gaan werken, ±10 weken, omdat de aardbeien te weinig gaven en de bollen niet te verkopen waren. De Duitse soldaten kwamen later in Limmen, vooral in de scholen en ook werden er huizen bezet. De bevolking uit de grensstreek die in Limmen gekomen was, is voor de bezetting weer terug gegaan. Maar er kwamen toen mensen uit de kuststreek in Limmen wonen. Ook wij hadden inwoning. Wanneer suiker, koffie en thee op bonnen gekocht konden worden kan ik me niet herinneren, of voor brood en boter. 43

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1992 | | pagina 44