Jaargang nr. 6 1992 Voor die dagen was dat al een modern bedrijf; zij hadden een bevloeiingssysteemdoor de hele tuin liggen, aangelegd door het manusje van alles uit die dagen: Co Hollander en door de zwager van de Ververs, Piet Mooi, die ook de kassen had gebouwd. Ook Jaap Kuyper, op de hoek van de Pagelaan en de Westerzij, was modern. Hij had een voor onze kinderbegrippen immens groot glazen warenhuis, waarin druiven werden geteeld. Ook groentesoorten die in andere tuinen in Limmen bijna niet voorkwamen werden door Kuyper onder glas gekweekt. Aardig te vermelden dat Groentehandel Kuyper daar z'n oorsprong vindt; de jongste zoon Siem is later de groente gaan uitventen. Eentonig was het werken nooit; de wisseling van de seizoenen zorgde er voor dat ook de werkzaamheden altijd wisselden. In het voorjaar en de zomer was het hard aanpakken, maar in de wintermaanden ging het aanzienlijk kalmer aan. Dan hadden de meesten ook wel tijd om bij elkaar te komen om een praatje te maken of een kaartje te leggen. Een paar kleine nerinkjes vulden de rest op. In het witte huisje waar laatstelijk Niek Kuyper in woonde en dat pas kort geleden is gesloopt, woonde in die dagen Jaap de Lange. Ik herinner me dat hij met petroleum ventte met een karretje op twee wielen waarop een rond tankje stond met een kraan er aan en een lekbak onder de kraan. Vlak bij dat huisje was een bosje langs de weg en een wal achter dat bosje, terwijl in dat bosje een in-tweeën bewoond huisje stond. In de ene helft woonde Sijme Kuyper, de schoenmaker, en in het andere deel Trijn Vennik. Beiden waren in mijn ogen toen al stokoude mensen. NIET MEER NODIG In het huis waar nu de familie Bus woont, woonden toen Jan Metzelaar en zijn vrouw Pietje Houtenbos. Ook Jan was tuinder en in die dagen hing je voor het al of niet groeien van je gewassen, geheel af van de grillen van moedertje 39

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1992 | | pagina 40