Jaargang nr. 6 1992 12 AUGUSTUS 1909 Met eenparige stemmen werd besloten eervol ontslag te verlenen aan lantaarnopsteker C. Schol. Tot zijn opvolger werd benoemd de rijwielhersteller J. v.d. Eng. In deze vergadering werden de verpleegkosten van ene J. Zonneveld besproken. Want wat was het geval?: In 1908 was er in Limmen een ongeluk gebeurd. De heer Zonneveld uit Beverwijk was in Limmen onder de tram geraakt en zonder enige voorkennis van het Gemeentebestuur in het ziekenhuis verpleegd. Eigenlijk had de gemeente Beverwijk de rekening van fl. 159,- moeten betalen, maar omdat het ongeluk in Limmen was gebeurd had de gemeente Limmen dat maar gedaan. Het College van Gedeputeerde Staten (dat alle besluiten goed moet keuren) vond dat er aangaande dit geval een verzoek aan de gemeente Beverwijk gedaan zou moeten worden om mee te betalen aan deze rekening. Er werd daarom besloten een bijdrage van de gemeente Beverwijk aan te vragen. Vervolgens kwam een begroting ter sprake voor aanleg of verbetering van de paardepaden van de Disseldorperweg met Zuidkerkelaan, Schoollaan, Visweg en Vischlaantje voor de prijs van fl. 4500,- en uit te voeren door de heer J. Schol uit Alkmaar. Ook werd de jaarrekening van 1908 aangeboden Aan ontvangsten was er fl. 20316,82 De uitgaven bedroegen fl. 19937,04 Derhalve een batig saldo fl. 379,785 Dat is in 1992 wel een beetje anders! De Hollandse IJzerenspoorweg Maatschappi j en het bestuur der Noord Zuid Hollandsche Tramwegmaatschappij waren overeengekomen dat de tramlijn in Limmen zou worden overgedragen aan de laatste. De voorzitter zei dat het de bedoeling was dat in de toekomst de tram van electrische beweegkracht zou worden voorzien. 34

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1992 | | pagina 35