Jaargang nr. 6 1992 stelde de Raad vervolgens voor om fl. 300,- pensioen per jaar uit te keren. Toen dit in stemming werd gebracht, bleek dat beide wethouders tegen het voorstel waren. Niettemin werd het voorstel aangenomen. Naar aanleiding van deze beslissing deelde wethouder de Groot mede dat hij zijn ontslag nam als lid van de Raad en dus als wethouder. Hij vond dat hij niet de verantwoordelijkheid kan dragen voor de verhoging der uitgaven, en zijne gezondheidstoestand een ongunstige invloed ondervindt door den weinigen steun zijner medeleden." De overige raadsleden en de voorzitter spraken hun leedwezen uit over dit besluit en hoopten dat hij erop terug zou komen alvorens het ontslag schriftelijk in te zenden. 19 MEI 1909 Tot opvolger van de heer Wokke werd benoemd de heer P.B. Annaert, van beroep marechaussee en woonachtig in Strijbeek, bij Breda. Ongehuwd ontving hij als veldwachter en gemeentebode een jaarsalaris van fl. 30,-; als hij gehuwd zou zijn werd dit fl. 50,- omdat hij dan ook een huis moest huren en een huisvrouw onderhouden. Als hooisteker ontving hij fl. 20,- per jaar en als inner der kadegelden ontving hij 20% van de opbrengst. Vermoedelijk zal hij zeer nauwgezet de gang van zaken in de haven in de gaten hebben gehouden. Voor deze veldwachter werd er wel een woning met cachot gebouwd aan de Rijksweg, welke op l juli 1909 klaar zou zijn. In deze vergadering van 19 mei kwam ook de hondenbelastingen ter sprake. In 1909 moet per hond toch al het bedrag van fl. 4,- betaald worden. Veehouder P. van Til had bezwaar aangetekend tegen de aanslag, omdat hij in de loop van het jaar zijn hond had opgeruimd. Na enige discussie besloot de raad een korting toe te kennen van fl. 0,50. 32

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1992 | | pagina 33