Jaargang nr. 6 1992 DE GEMEENTERAAD VAN LIMMEN IN 1909 In 1909 bestond de Gemeenteraad uit de volgende personen: S.G.L.F. baron van Fridagh, burgemeester en gemeentesecretaris. Wethouders: Corn. Breedveld en A. de Groot. Raadsleden: N. de Jong, T. Valkering, W. Kooy, J. Kleef en C. Vis. In de loop van dat jaar zou er overigens nog een verandering in de samenstelling komen. 14 JANUARI 1909 Een belangrijk deel der beraadslagingen ging over de veldwachter en wel de heer Wokke. De veldwachter was niet alleen een persoon welke toezicht moest houden op de naleving der wetten en verordeningen, nee, hij had diverse taken. Hij was tevens gemeentebode, waardoor hij brieven van de gemeente moest bezorgen op de juiste adressen. Verder was hij inner der havengelden. Als er een boot in de haven aanmeerde, moest hiervoor betaald worden aan de veldwachter. Tenslotte was hij ook nog hooisteker. Dit laatste hield in dat hij bij de boeren moest gaan controleren of er geen hooibroei ontstond. Om dit te constateren stak hij een ijzeren pen in het hooi. Na enige tijd trok hij de pen er weer uit en als deze dan te heet was, moest het hooi uit de boerderij gehaald worden. Hierdoor kon boerderijbrand vaak worden voorkomen. De heer Wokke had te kennen gegeven niet al die taken te willen stoppen i.v.m. de pensioengerechtigde leeftijd. Zijn pensioen zou fl. 250,- per jaar zijn en dit vond hij toch wel wat weinig, dus verzocht hij de Raad of het misschien een beetje meer mocht zijn. De burgemeester is vervolgens bij hem thuis op bezoek gegaan om de persoonlijke omstandigheden te bekijken. Hij 31

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1992 | | pagina 32