De afstand naar beide dorpen was veel te groot, de wegen te primitief, Uitgeest was op de Zaan georiënteerd, en financieel zou het een armlastig zootje worden. Als er dan toch heringedeeld zou moeten worden, dan ging de voorkeur in ieder geval uit naar Heiloo. Want hiermee waren goede verbindingswegen, de onderlinge relatie was uitstekend te noemen, economisch waren ze als agrarische gemeenten op elkaar aangewezen, en de woningbouw groeide naar elkaar toe. Kortom redenen genoeg om daar de voorkeur aan te geven. Verder vond het gemeentebestuur een heel belangrijk argument, het feit, dat Limmen beschikte over een ambtswoning voor de Burgemeester en Heiloo niet. De Burgemeester zou dan in Limmen kunnen wonen, en Heiloo hoefde dus geen ambtswoning te bouwen. Limmen bleef in 1940 zelfstandig. Limmen bleef in 1990 zelfstandig. Wanneer zal men weer een poging doen? RAADSVERGADERING JANUARI 1941. Jan Krom Jac.zn. wordt tot vaste dorpsaanplakker benoemd voor de gemeente Limmen, voor 25,- per jaar, dit dankzij aandringen van N. Bult, die vond dat men niet jaarlijks een besluit tot verlenging moest nemen, want de man had recht op zekerheid. Aldus werd besloten. RAADSVERGADERING MAART 1941. Hierin werd besloten een gemeentelijke badinrichting te maken voor een bedrag van 5500,- in het gebouw wat nu de brandweerkazerne is. Het gemeentehuis aan de Rijksweg zou voor 15000,- van een tweede verdieping worden voorzien, en de prijs was inclusief de totale inrichting. Het badhuis is er gekomen, de verdieping niet. Ook was er een klacht binnengekomen bij de Burgemeester, dat tijdens schietoefeningen op de schietbaan aan de Hogeweg door Duitse militairen, men op de Kapel weg de kogels had horen fluiten. 41

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1991 | | pagina 43