Jaargang nr. 4 1990 dienst deden als windbrekers en als broedplaatsen voor talrijke vogeltjes. Aan de noordkant, op het einde, staat nog steeds het huis waar toen Dirk Schoenmaker met zijn gezin woonde. Jan Metzelaar en zijn zoon Martien hebben daar nu hun bedrijf gevestigd. Ook aan de noordkant, bij het Nauwelaantje, stond het huis van Adriaan Dekker. Daarin woonde later Co Hollander. Aan diezelfde noordkant, ten westen van het Nauwelaantje, stond een boerderijtje. Daarin woonden toen Jantje B. Bakker en zijn vrouw Jans. Na de oorlog is dat gesloopt. Aan de zuidkant stonden twee huizen: dat van de familie Klaas Beentjes (waar nu Jaap woont, en Aad en Ko hun bloemenzaak hebben) en het huis van Co van Tol (waar nu mevrouw Grootendorst woont). DE ADVERTENTIE Jantje B. Bakker ventte met vis. Hij werd "Jantje" genoemd omdat hij klein was van gestalte en misschien ook wel om een onderscheid te maken tussen zijn naamgenoten, want ook vroeger had je dikwijls te maken met mensen in het dorp die dezelfde naam droegen. Soms kregen die dan een bijnaam. Maar het kon ook op andere wijze worden opgelost zoals: "Piet van Wup", "Jans van Wous", of "Piet van Meins". Maar het gaat nu over Jantje B. Bakker: Jantje had een zware transportfiets, zo een met zware wielen en dikke banden. Voorop had hij een stevige bagagedrager waar een gevlochten mand op stond en daarin vervoerde hij z'n vis naar de klanten. Dat Jantje toch wel over een koopmansgeest beschikte, mag blijken uit een voor die tijd zeer zeker schokkende advertentie in "Het weekblad van Limmen", ook wel oneerbiedig "Limmer suffertje" genoemd. Met dikke letters stond daar boven een advertentie "SLA JE VROUW DOOD"; direct er op gevolgd met kleine letters: "gewoon vóór, om vis te kopen bij Jantje 54

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1990 | | pagina 55