Jaargang nr. 4 1990 VOORWOORD Voor u ligt al weer het vierde jaarboekje van de Stichting Oud Limmen. Dit keer een dikke aflevering omdat het 1250 jaar geleden is dan de naam van ons dorp Limbon voor het eerst werd vermeld. Het is verbazend dat er altijd voldoende kopij voor het jaarboekje is. Ook dit jaar was het boekje weer snel vol met bijdragen van enthousiaste schrijvers; er moest zelfs flink ingekort worden om aan de richtlijn van het bestuur te kunnen voldoen. Of dit ook de komende jaren zo zal blijven? Uw redactie is hierover vol vertrouwen. Bovendien zijn er in Limmen vast nog wel velen, die een interessante historische beschouwing willen geven of over een interessante gebeurtenis of anecdote willen vertellen. Als u wilt kunt u uw verhaal bij de werkgroep inleveren, of in geval van twijfel kunt u tevoren contact met de werkgroep opnemen. Er zijn dit jaar weer een aantal gevarieerde bijdragen van verschillende aard. Het jaarboekje begint met speculaties van de hand van de heer Tjaden over de plaats waar de strijd tussen de Romeinen en de Friezen bij het begin van de jaartelling plaatsvond. Daarna onderneemt Kees Druyven een speurtocht naar de oorsprong van de naam van ons dorp. Vervolgens beschrijft Kees Droog het machtsevenwicht tussen de graven van Holland, de heren van Egmond, de abdij van Egmond en de stad Alkmaar vanaf Karel de Grote tot het begin van de 80- jarige oorlog. Daarna bespreekt Piet Buur het voedsel en de voedingsgewoonten van de mensen tot in de 17e eeuw. Ad Valkering geeft een relaas over de winters van de afgelopen 300 jaar. Het blijkt dat zachte en strenge winters elkaar altijd al afgewisseld hebben. Tenslotte lezen we in het verhaal 3

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1990 | | pagina 4