is datter soveel ijs cuam in de meert, Jaargang nr. 4 1990 We gaan nog even verder terug. Over de winter van 1667 is als gedicht bewaard: In January sestien honderd sevenen sestig, doen vroort en sneeuwde 't seer heftig, stijf ses weken stondt de veert heel stil, drij weken voer me geheel naer wil, het voornaamste dat hier werdt genoteerd, den 16 Meert begostet weer te vriesen, den 17 mosten de vissers de winsten verliesen, den 18 liep veel volk voor de laegh op 't ij, den 19 passeerde men van d'een tot de andere zij, den 20 boodt weer en windt nog weinig soen, den 21 leek 't of weer en wind anders wou doen, den 22 was de wint weer helder aan 't vriesen, den 23 begon 't ijs door de son haest te verliesen, den 24 al vriesende verloor 't ij zijn kracht, den 25 sijner veel over 't ij komen met voordaght, den 26 liepen der nag drj van stee over 't ij, namiddag sejlden de schuiten voorbij, den 27 heeft de oostewint 't ijs op pampus hoogh geset, den 29 was 't varen daer nog over belet, den 30 cuamen eenige daerover vaeren en lopen mee, den 1 april liepen eenige personen nogh over suidersee, den 2 april is in 't val een schip door het vastgeheght, dit is noteert van M. F. de lootsen heur kneght, om gods groote wonder en kraght te doen helpen houden in gedacht. Het volgende is ontleend aan aantekeningen van de heer Broer Schermer, de voorvader van de fam. Schermer die in Limmen wonen. De hr. Schermer was onderwijzer aan de nutsscholen. De aantekeningen zijn vanaf 1778. 47

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1990 | | pagina 48