Jaargang nr. 3 1989 worden, met een minimumafstand van 10 M. uit den weg. Aan den Uitgeesterweg en den nieuwen Provincialen weg mogen uitsluitend landbouw- en veehouderijbedrijven gesticht worden, om daar het ruime uitzicht te behouden. Het terrein begrensd door den Hoogenweg, den Molenweg en den Westerweg is als tuindorp gedacht met open bebouwing. In dit gedeelte zijn wegen van 8, 10 en 12 M. breedte geprojecteerd, terwijl de huizen daar over minstens 6 M. diepe voortuinen moeten beschikken. Men behoudt daar bovendien het uitzicht op de duinen, omdat de westkant van den Westerweg niet bebouwd mag worden. De Kerkweg doorgetrokken. Volgens het uitbreidingsplan wordt de Kerkweg naar den Westerweg doorgetrokken op een breedte van 12 M. plus de bermen. Als toekomstige plaats voor een nieuw gemeentehuis is een terrein gedacht op den hoek van den Middenweg met een ruim voorplantsoen, in het hart van de gemeente, op 200 M. afstand van het bestaande gemeentehuis. Het gedeelte Hoogeweg, Vischweg, Paagerlaan en Kapellaan is gereserveerd voor den bouw van landarbeiderswoningen. Ook aan de beplanting van de ontworpen wegen is de noodige aandacht geschonken. De Middenweg, die van den Rijksstraatweg loopt naar de oude school, door de mooie bollenvelden, blijft onbebouwd, zoodat men daar het mooie uitzicht op de bollenvelden behoudt. Ook de pittoreske omgeving bij de Nederlands Hervormde Kerk, waar de vroegere raadszaal is, alsmede een prachtige boerderij en de oude school, die met behulp van het Werkfonds zal worden uitgebreid tot een bollenmuseum, wordt ongeschonden in stand gehouden. Volgens dit uitbreidingsplan zal Limmen een mooi NH dorp blijven, gevrijwaard voor kazerne-achtigen bouw. Moge de raad, die zich reeds in beginsel met dat uitbreidingsplan vereenigde, dit ook straks in het openbaar onveranderd vaststellen." Elly Dekker 45

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1989 | | pagina 46