Jaargang nr. 3 1989 Dankzij de het vorig jaar tot stand gekomen wet tegen de lintbebouwing en dankzij het feit, dat de aan den straatweg liggende gronden zich in het bezit bevinden van onze beste bollenkwekers en deze gronden de beste bollengronden uit de gemeente zijn, kan het gelukkig wel uitgesloten geacht worden, dat deze mooie velden aan de bouwwoede ten offer zullen vallen. De beste bollen gronden in Limmen, een 80 h.a., bevinden zich tusschen den Hoogenweg en den Dusseldorperweg in, de Rijksstraatweg ligt tusschen beide wegen in. De Limmer bollenkwekers, de Valkerings, Kieften, Zwarts, Elderings en Nuijensen stellen hun bedrijfs-gronden te zeer op prijs, dan dat zij die voor bouwgronden beschikbaar zouden stellen. De prachtige doorkijken, die men door Limmen rijdende van weerskanten heeft, zijn dus wel verzekerd. Burgemeester Nieuwenhuijsen waakt. Burgemeester Nieuwenhuijsen, die reeds ruim 25 jaar aan het hoofd van deze 1260 h.a. groote, 2462 zielen tellende, gemeente staat, waar de bevolking in de bewerking van den grond een bestaan had gevonden, begreep, met het voorbeeld van beide aangrenzende gemeenten voor oogen, dat het noodzakelijk was, dat aan den opkomenden woningbouw vroegtijdig leiding moest worden gegeven. In het begin van 1938 wist hij den raad van de wenselijkheid van een uitbreidinsplan voor de geheele gemeente te overtuigen. Wij hebben onder leiding van burgemeester Nieuwenhuijsen het uitbreidingsplan in oogenschouw genomen en de verschillende wegen in Limmen bezocht. De oude kom in Dusseldorf is gelaten, zooals ze is, met een enkel open terreintje waar nog een huisje gebouwd kan worden. De kom, die in 1910 aan den Rijksweg tot stand is gekomen, wordt verbonden met den in 1918 aangelegden Kerkweg, daar kan slechts een bepaald gedeelte in open bebouwing gebouwd worden. Voor elk huisje moet daar de terreinbreedte minstens 11.50 M. breed zijn en voor een dubbel woonhuis 19.50 M. 43

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1989 | | pagina 44