Jaargang nr. 3 1989 negenendertig jaren, van beroep werkster, wonende te Limmen, dewelke heeft verklaard dat zij met haar kind bewoond hetzelfde huis op de dusseldorperbuurt als Cornelis Sammel, waarvan zij het achterste gedeelte en hij het voorste gedeelte bewoond, welke woningen met ene muur zijn gescheiden, dat zij sedert eenigen tijd wel getwijfeld heeft, of de meid van die Cornelis Sammel, Maartje Schoenmaker genaamd ook zwanger was, dat zij haar meer dan eens dat vermoeden had te kennen gegeven, doch telkens een ontkennend antwoord had bekomen, met het zeggen dat zij het water had. Dat voormelde Maartje Schoenmaker laatstleden dinsdag denzelve dezer bij den heer Predikant aldaar was geweest om te wasschen, en zich den daarop volgenden dag des woensdags niet wel gevoelend, te bedde was blijven liggen, wanneer zij haar bezocht had en onder anderen ook desavond van dien dag nog ten zeven uren wanneer haar buurmeisje voormelde Maart j e Schoenmaker op een stoel zat met een schoudermantel om, nog steeds klagende over pijnen, vooral in den rug. dat zij den volgende morgen, zijnde donderdag den 8e dezer ongeveer ten half acht ure naar haar voormelde buurmeisje is gegaan om te zien hoe zij het had, dat zij getuige haar toen te bed vond, nog steeds klagende over dezelfde pijnen, waarop zij haar wat koffj toediende; dat zij nauwelijks in haar woonvertrek terug gekeerd, ongeveer vijf minuten daarna voormelde Cornelis Sammel haar kwam roepen, en haar zeide, Maartje een kind had, hetwelk dood was. dat zij daarop onmiddelijk derwaarts is gegaan, en dan ook voor het bed op de beun vond een pas geboren kind in een rok gewikkeld, hetwelk niet dood was, maar toen schreeuwende; dat zij toen zag dat de navelstreng nog nat was en over dit voorval zeer ontsteld zijnde, dadelijk de deur weder uitliep naar de vrouw van Arie Winder welke ook kleine kinderen had ten einde van haar wat goed te vragen, daar er voor het pasgeboren kind niets hoegenaamd aanwezig was; dat zij vervolgens naar den daar digt bij wonende vroed meester Nuijens is gegaan om deze te halen. Welke zich nog te bedde bevond, doch echter spoedig 40

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1989 | | pagina 41