Jaargang nr. 3 1989 op, greep mijn Willem beet, wierp hem achterover in eene bedstee en bragt hem daarop vreeselijke slagen met de vuist op het hoofd en in het gezigt toe. En ik schoot toe om hem van Willem af te trekken..". Antje's stem sloeg hier zodanig over en ze barstte zó los in een geweldige huilbui, dat Weldijk bij haar niets meer kon bereiken. Het rapport werd later aangevuld door getuigen: "Willem Hoogland, kastelein in de Rustende Jager te Heilo, welke daar met Slot, koekebakker te Alkmaar en deszelfs vrouw mede bij H. Slujter te gast waren - dat zij, net binnenkomende zagen dat Antje van H. Sluijter een slag voor het voorhoofd ontving, zoodat zij spoedig bewusteloos was. En dat zij beiden toen Hendrik van Willem scheidden. Dat Willem Metz toen het huis is uitgeraakt en zich naar het zijne begeven heeft, alwaar hij den chirurgijn dezer gemeente, Maximillianus Nujens, bij zich heeft doen komen ten einde zijne hoofd te visiteren en voorts die diensten te verrigten welke hij noodig zoude oordelen.." Willem liep nog weken rond met een blauw geschonden hoofd, dat hem hoofdpijn bezorgde als hij aan het spreekwoord dacht: 'Beter een goede buur dan een verre vriend'! Of was het 'Eigen schuld, dikke bult'?? Kees Drujven DE LIMMER SCHIPPERS Door de eeuwen heen is roet wisselend succes door Limmer schippers de binnenvaart bedreven. In tijden van hoog conjunctuur waren er wel 8 'boeyers' waarop een schipper met zijn bemanning het vrachtgoed door heel Nederland en soms zelfs naar het buitenland vervoerden. 20

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1989 | | pagina 21