Jaargang Nr. 2 1988 door de Armen van die gemeente altoos bewoond te moeten worden. Geevende verdere de magt aan den Eerwaarden Heer W. Nooij, teegenswoordige Pastoor aldaar, en bij desselfs overlijden aan sijn Eerw. Wettige Opvolger om naar hunnen best gevallen en weetens de gemelde 3 Kamers of Huijses bij openvallinge te begeeven aan degeene van desselfs gemeente die dit best door hun gedrag verdienen en bij Geval dat God verhoede een of meer Inwoners derzelve tot den Drank of grove fauten neijgden, deese als dan tot de rust der anderen, terstont daar uijt te kunnen setten mits geensints den Intentie is Slegten, maar Vroome en deugdsame Menschen daarinne te laten Woonen. Verders om de Jaarlijkse penningen uijt de landerijen daar aan verschuldigt te kunnen ontfangen om uijt deselve de Jaarlijkse Reparatien den meergemelde armen Kamers of Huijsjes te Kennen doen &c** &c**, mits geevende jaarlijks reekenschap aan de Kerkmeesteren van Gemelde Gemeente dit alles tot meerder nut en voordeel der Armen tot Limmen. Amsterdam de 2* Maij 1777 Denis Ad" Roest d'Alkemade Hieronymus Balthasar Roest d'Alkemade In 1778 is de buitenplaats "Den Burght" gesloopt. De beide broers zijn uit Limmen vertrokken, Denis Adrianus ging naar Amsterdam en Hieronymus Balthazar naar Brussel, waar hij later burgemeester werd. De 3 Kamers, waar er later nog 1 werd bijgebouwd, zijn o.a. bewoond door Aagt Bakker, de weduwe Hes en Pietje Krom. Eén van de gevelstenen van de Kamers met de tekst "Seer subiet is mensche tiet" is ingemetseld in de muur van de huidige Cameren aan de Vredeburglaan. Elly Dekker 5

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1988 | | pagina 6