Jaargang Nr. 2 1988 en wethouder Admiraal een brief aan "de Heren Gemachtigden ter onteigening der gronden benoodigd voor den Staatsspoorweg van Alkmaar tot Castricum" met de volgende inhoud; In antwoord op Uw Ed. missive van den 25 Januari dezes jaars, waarbij wij verzocht worden op te geven op welke voorwaarden het Gemeentebestuur genegen is de aan de gemeente behoorende gronden, die ter onteigening zijn aangewezen, aan het Rijk af te staan, hebben wij de eer te berichten, dat wij.te dien aanzien eerst gaarne een voorstel van Uwe zijde zouden wenschen te ontvangen, waardoor wij dan te gelijker tijd bekend zouden worden met de lasten en verpligtingen, welke wij op ons nemen en welke natuurlijk op den afstand invloed uitoefenen moeten". De zaak waarom het juist ging blijkt uit een antwoordbrief van februari 1865 van de Staatsspoorwegen: dat de door denIngenieur voor de gemeente Limmen de volgende opgaven zijn gedaan der te stellen werken tot behoud der Gemeenschap (=overwegen) en den geregelden waterafvoer..... (volgt een opgave van overwegen, een parallelweg, duikers en ijzeren buizen)", verder dat de duikers en buizen door de staat zullen worden onderhoudenen tenslotte Dat de te maken parallellen overwegen met derzelven opritten, afsluitingshekken met al wat zich daartusschen bevindt aan den Staat verblijft, zodat alleen het onderhoud der wegen en opritten voor zoverre zij zich buiten de afsluitingshekken bevinden aan Uwe Gemeente overblijft". Ter afhandeling van deze zaak sluiten burgemeester Wentholt en wethouder Nujens(!) eind 1865 ten deze behoorlijk gemagtigd bij besluit van de Gemeenteraad d.d. 8 november 1865" met de bovengenoemde gemachtigden een overeenkomst waarin wordt bepaald dat door het Rijk aan Limmen zal worden betaald eene som van driehonderd zeven gulden en tweeënzeventig cent in gehele voldoening van alle kosten en schadedoor verlies van inkomsten of vermeerdering van onderhoudskosten, ten gevolge van het gebruik dat ten behoeve van werken voor een Staatsspoorweg van Alkmaar naar 20

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1988 | | pagina 21