Jaargang Nr. 2 1988 gemeentebestuur ter ore gekomen dat er boeren waren die gezegd zouden hebben, zoiets als: "Ze kunnen verrekken, mijn spul krijgen ze niet meer." Hierover staat in de notulen: De vergadering ontwaar geworden zijnde, dat Wulbert Mooy en Cornelis van den Dam, zich hebbende uitge- laten dat zij het van hun gerequireerde in gevalle het leger bij Egmond onverwagt komt op te breeken, niet willen fourneeren. Is geresolveert hun op de ordinaire bijeenkomst voor deze vergadering te ont- bieden teneinde,... enz." De bedoeling was om hun op het hart te drukken dat er gestraft zou worden, als zij zouden weigeren aan de vordering te voldoen. Maar op 3 Augustus is het raak. Er is een opdracht van oorlogs commissaris Roos gekomen, om 12 wagens met paarden en voerlui te leveren: ....op de vroege ogtend ten 4 uuren in het kamp bij Egmond ten einde tenten etc, van hetzelfe te trans porteren naar het nieuwe kamp bij de Beverwijk Kennelijk hielden de weigeraars hun poot stijf, want de vroede vaderen konden maar 6 wagens bij elkaar scharrelen en besloten toen maar om er nog drie door loting bij te voegen. Dan moesten ze daarmee in Egmond maar tevreden zijn. Geen wonder dat de L immers begonnen te balen van al die dwang. Het was economisch wel heel wat beter geworden, dat wel, maar de beloofde democratie wilden ze dan nu wel eens wat meer zien. Toen koning Lodewjk Napoleon ten lange leste ook het inmiddels koninkrijk geworden Holland verliet en Frankrijk het bestuur overnam, werd het er allemaal niet beter op. 16

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1988 | | pagina 17