Jaargang Nr. 2 1988 gebracht moesten worden. Een voorbeeld van hoe moeilijk het voor het gemeentebestuur moet zijn geweest, blijkt o.a. uit het verslag van 30 sept 1804, 5 jaar later dus. De bevolking is het gezeur over die wegen kennelijk zat en geeft geen gehoor meer aan de oproep van het gemeentebestuur. Dan ziet de vroedschap zich genoodzaakt maatregelen te treffen, teneinde het onwillige volk tot gehoorzaamheid te nopen. En waar tref je een mens beter dan in zijn beurs Zij ontwierpen een schema waarin groepjes mensen uit een bepaalde buurt een stuk van de weg moeten egaliseren en een volgende weer een ander stuk. In de notulen van de vergadering van 30 sept. 1804 lezen we: ....is goedgevonden de dorpsdienaar te laten rond zeggen dat die van de Kerkbuurt, Westerzij en de Koog, op Dinsdag, den 2de October a.s, de Voorter en Zoomerweg, die van Disseldorp op Woensdag den 3de dito de Breedeweg van het boschje van de weduwe Jan Lute tot aan de Kerkelaan en die van de Laan op Donderdag den 4de dito de Breedeweg van de Heyloër Scheypaal tot het evengemelde boschje, moeten egaliseren, op straffe van 10 stuyvers, door ider te verbeuren die geen manspersoon off paart kar off wagen laat compareeren, Indien sulks is besittende." In kennisse van mij, Jb. Laarman, secretaris. In juni van dat zelfde jaar was het ook al misgegaan. De Limmers wilden nu wel eens met rust gelaten worden. De gemeente had toen een schrijven ontvangen van de commissaris van oorlog de heer Roos. Daarin werd de gemeente opgedragen te zorgen dat er wagens bespannen ieder met 2 paarden en voerlui beschikbaar moesten worden gesteld voor de franse commandant van een legerkamp bij Egmond. De commandant wilde eventueel de beschikking hebben 14

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1988 | | pagina 15