Jaargang nr. 1 1987 onderwijzend personeel van alle scholen, maar vooral namens de kinderen. Onder leiding van den heer H. Bruschke zongen daarop de kleinen een huldigingslied, gemaakt op verschillende melodieën, dat van Maandenlange voorbereiding getuigde. In optocht, vooraf gegaan door het lustig blazende muziekkorps "Excelsior", ging het hierna naar het raadhuis. Ook langs dezen weg had de bevolking zich opgesteld en voortdurend werden de burgemeester en zijn familie hartelijk toegejuicht. In het raadhuis werd de burgemeester namens de geheele bevolking gehuldigd. De voor deze gelegenheid veel te kleine raadszaal was heel fijn met groene en rose anjelieren versierd. Vertegenwoordigers van een 16-tal vereenigingen, leden van bet committe, konden nauwelijks geplaatst worden, terwijl de burgemeester en zijn familieleden, met de raadsleden om de groene tafel waren gezeten. Na alle toespraken sprak de burgemeester een dankwoord. Burgemeester Nieuwenhuysen zeide, dat de laatste dagen gevoelens van groote dank bij hem hadden overheerscht. Deze dankbaarheid kwam tot uiting, toen ik door zoovelen met blijden glimlach werd weggekeken. Toch had Ik dit alles niet verwacht. Toen ik deze zaal, vervolgde hij, voor 25 jaar in tegenwoordigheid van mijn ouders door wijlen wethouder De Jong geïnstallerd werd, heb ik toegezegd dat mijn levensdoel zou zijn een burgemeester te worden voor gansch de gemeente en al haar Ingezetenen, getrouw aan de door mij In banden van den commissaris der koningin afgelegde eeden. De groote hulde mij thans op deze dag gebracht, is voor mij het bewijs, dat ik geslaagd ben dit doel te benaderen. Hierop werd de eerewijn rond gediend, waarna om 2 uur de burgemeestersbank, het huldeblijk van de bevolking, werd 31

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1987 | | pagina 32