Jaargang nr. 1 1987 LIMMEN, 50 JAAR GELEDEN Het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester Nieuwenhuysen. Fragmenten van een reportage in de Alkmaarse Courant van 9 juli 1937. Geheel Limmen viert heden feest. Op grandiose wijze kwam heden tot uiting, dat de bevolking van Limmen haar burgemeester en diens familie hoogeljk waardeert. Na maandenlange voorbereiding was dan eindelijk de feestdag daar. Van alle woningen wapperde de vaderlandse driekleur, terwijl op veel plaatsen versieringen waren aangebracht. Reeds om 9 uur maakte men zich op om den burgemeester aan de zuidgrens van de gemeente te ontvangen. Met een viertal landauwers werd hierop naar de zuidgrens van gemeente gereden. In de eerste landauwer waren de kinderen van den burgemeester gezeten; in de tweede de wethouders Pepping en Valkering, Pastoor Wolff en de heer Kuys en in een drietal anderen de raadsleden. Toen burgemeester Nieuwenhuysen met zijn echtgenoote arriveerde, werden zij met luide hoera's begroet. Wethouder Pepping sprak woorden van welkom en huldigde den burgemeester als een burgervader en diens echtgenoote als de moeder der armen. De stoet zette zich hierop in beweging. Voorop reed een heraut op een prachtige schimmel. Daarop volgden een 40 ruiters, met oranje sjerpen, terwijl de paarden met witte lakens bedekt waren. Op de ruiters volgde een groep kinderen met versierde fietsen. Hieraan was veel werk besteed. Het harmoniekorps "Excelsior" volgde daarop, waarbij de landauwers zich aansloten. Aan de Kerkweg stonden de schoolkinderen opgesteld, die de familie hartelijk toejuichtte. De tocht door de gemeente was een ware zegentocht. Overal blijde gezichten en eerbiedige begroeting. In het gebouw St. Maarten had de huldiging door de kinderen plaats. Het hoofd van de R. K. jongensschool, de heer I. Mok, feliciteerde den burgemeester namens het 30

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1987 | | pagina 31