Jaargang nr. 1 1987 Cor had een schuilplaats onder de keukenvloer. De moffen wisten uit opgedane ervaring, dat het nogal eens voorkwam dat Hollanders zich in huis onder de vloer verscholen tijdens razzia's, Wreed als zij waren, hadden zij daar iets op gevonden. Zij keken de huisgenoten die niet voor arrestatie in aanmerking kwamen, b.v. de huisvrouw, recht in het gezicht en richtten dan vervolgens hun geladen geweren op de vloer met een vinger aan de trekker. Dat hielp prima, want als er iemand onder zat verraadden moeders dat onmiddeljk. Als ze geen spier vertrokken werd er ook werkelijk geschoten. In menig huis zitten nog de kogelgaten in de vloer. Deze methode werd ook ten huize Koster toegepast; en met succes, Cor werd gearresteerd en naar Amersfoort gebracht, er konden tegen hem echter geen bewijzen worden geleverd en na enige weken was Cor weer terug in Limmen. Helaas werden bij Sjaak van Til de foto'tjes gevonden. Hij werd naar het concentratiekamp in Vught gebracht en heeft Limmen nooit meer terug gezien, HET LAATSTE KONTAKT Vader Co Hollander was een gevreesde tegenstander van de moffen en zij loerden al maanden op hem. Hij stond bekend om zijn stalen zenuwen en was zo glad als een aal, dus moeilijk te pakken voor de Duitsers. Toen hij het nieuws hoorde van de arrestatie van Sjaak van Til, besloot hij gelijk maar eens te gaan kijken of hij wat voor Sjaak zou kunnen doen. Hij stapte op de trein en begaf zich naar Vught. Toen hij aldaar op het perron liep zag hij, op een perron aan de overkant, mensen in de bekende zebra-pakjes, die bezig waren brokstukken van neergestorte vliegtuigen uit een spoorwagon te lossen. De bedoeling daarvan was dat het bruikbare materiaal werd gedemonteerd en opnieuw gebruikt in de vliegtuig-industrie, want de spullen raakten wel een beetje op bij de Duitsers, Co begreep direct dat het om gevangenen uit het kamp ging. Hij bleef een poosje staan turen om te zien of mogelijk ook Sjaak daar bij zou zijn. En jawel, tot zijn grote vreugde zag hij ook Sjaak, bezig met brokstukken lossen. 27

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1987 | | pagina 28