Jaargang nr. 1 1987 opgebroken en ingewalst. Dat gebeurde als werkverschaffing, maar in akkoord. Als een ploeg dan een bepaald aantal meters had gedaan in een week, kregen ze 30 ct. i.p.v. 28 ct. per uur. De Uitgeesterweg was zoals gezegd een stiefkindje van de gemeente. De gemeente Uitgeest droeg er de verantwoording voor, maar voor het grootste gedeelte lag hij op Limmer grondgebied. De gemeente wilde echter niet bijdragen in het onderhoud. Ingezetenen zouden weinig gebruik maken van de weg. Bovendien werd de provinciale weg aangelegd en zou het niet lang duren voordat Limmen daarop aangesloten werd. Ondertussen werd de weg wel aan flarden gereden door het zware verkeer van en naar de Zaanstreek. In 1937 werd besloten dat er toch maar eens wat aan moest worden gedaan. In de kosten van f 1900,- droegen Limmen, het polderbestuur en Akersloot resp. 500, 300 en 100 gulden bij, Omdat het als werkverschaffing gedaan werd, konden de loonkosten (f 6500,-) uit het provinciale "werkfonds" gehaald worden. Rond 1937 werd ook de Rijksweg geasfalteerd. Er stak een storm van protest op toen de mensen erachter kwamen dat hierbij voornamelijk mensen uit Gelderland zouden werken. De gemeenteraad wou er niets tegen doen. De betreffende ondernemer was vrij om zijn mensen te halen waar hij wou; bovendien had hij toch een paar Limmenezen aangenomen. Buiten dit probleem om lijkt het nogal buiten het gemeentegebeuren om te zijn gegaan. DE JAREN VOOR DE OORLOG In 1937 kwam Limmen eindelijk in een hogere klasse (de 7**) van de rijkssteunregeling. In eerste instantie lijkt dat geen groot verschil te hebben gemaakt. Men klaagde nog steeds over het feit dat de lonen in Limmen maar 27 ct, per uur waren en in Castricum wel 30 ct. Ook kon men maar zelden op het dorp aan de slag, wat tot ontevredenheid leidde. 22

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1987 | | pagina 23