Jaargang nr. 1 1987 zoodanig dat hiervan door feiten in of buiten school blijkt, is de jongstbenoemde verplicht ontslag aan te vragen binnen twee maanden na aanschrijving van Burgemeester en Wethouders." "De Voorzitter verklaart zich met die bepaling niet kunnen vereenigen, ten eerste omdat hij meent dat het niet geoorloofd is dat men buiten de gevallen door de wet zelf bepaald ontslag geeft, en verder omdat hierbij de vrijheid buiten de school wordt beperkt, wat wel bij politieverordening kan geregeld worden doch niet bij schoolverordening. Hij voor zich acht de bepaling hoe ook geredigeerd, onuitvoerbaar, daar de onderwijzer nooit tot ont-slagnemen zou te dwingen zijn en derhalve het artikel zo goed als niet gemaakt zou zijn, wat hij in principe hoogst bedenkelijk vindt. Waren de woorden "of buiten" er niet in, dan kon hij zich er mede vereenigen altijd in dien zin dat daardoor ongepaste handelingen tusschen onderwijzeressen en onderwijzers werden verboden, doch gelooft dat dan ontslag als straf niet eens zou opgaan." "De Heer Kuys licht het artikel nader toe, hij acht een toestand van verloving tusschen het onderwijzend personeel hoogst nadeelig voor het onderwijs en gelooft dat een zoodanigen toestand buiten de school even slechte invloed op de kinderen hebben moet als in de school, en acht het derhalve hoogst wenschelijk om in ieder geval te trachten zoodanige bepaling in het leven te roepen, opdat eene verloving onmogelijk gemaakt worde ten minste in het openbaar." "De Heer Pepping doet nog opmerken, dat verloving niet wordt verboden. De onderwijzer heeft slechts te kiezen tusschen ontslag en verloofd zijn. "In stemming gebracht wordt artikel XVII aangenomen met vijf tegen twee stemmen, die van de leden Vennik en Vis." "De artikelen XVIII tot en met XXIII worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen zoodat de verordeningalsnu luidt: Schoolverordening in de Gemeente Limmen, art. 1 (enz.) 15

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1987 | | pagina 16