DEZE KAART IS STRIKT PERSOONLIJK 086 Broer Theo is in de loop der jaren in zijn vrije tijd komen helpen tegen uurloon; hij werkte op de Hoogovens als kraandrijver'. Toen het bij de firma drukker werd, is hij in loondienst bij de broers gegaan. langzamerhand kreeg hij ook wat bestellingen in Heemskerk. In de loop der tijd groeide dat uit en begon hij een kolen- en oliehandel in Heemskerk. Theo kon de kolen en olie bij zijn broers inkopen en zij deden de bezorging voor hem. Toen alles kelderde, kon hij zo weer terug naar" de Hoogovens. Nadat we de grond hadden gekocht, zijn we de kolen per spoorwagon gaan kopen. De mannen hadden het opslagterrein aan de spoorkant af tatert zetten met keerwanidstukken van 2,5 m hoog. Olietanks van 12.000 liter gingen de grond in. Er moesten bestelwagens bijkomen, de gebroeders hadden het ‘kantoor' in de Braakenburgstraat verlaten en een winkelpand gekocht in de Van Ngmondstraat (no. 3). Daar verkochten ze in het begin huishoudelijke spullen en tuinstoelen. Toen werden het haarden en kachels. Steeds meerpersoneel en autos. Onze vertegenwoordiger Ed Rozemeijer, reed alle nieuwe bewoners af of wij de kachel en de brandstoffen konden leveren, dat liep als een trein. Al vanaf 1949 hadden we een verkooppunt op het kampeerterrein in Bakkum. Daar" is in 1965 brand ontstaan met het gevolg dat er vele gasflessen explodeerden en voor paniek zorgde. Wonder boven wonder vielen er geen gewonden. Erkend Onderafnemer-Slijter van Brandstoffen Castricum begon te groeien, daardoor de firma ook. De oliekachel deed haar" intrede en we hadden zo ’n 100 jerrycans a 20 liter Ik reed met een Opel Blitz met olie, later" werd dit een opzettank van 2000 liter De kolenomzet groeide ook, er moest een elektrische zeefmachine komen en een transportband van 4 m. Op het laatst een grotere vrachtwagen voor de kolen, dat werd een Ford Trader en een kiepwagen (Chevrolet), dat werkte economischer. Een grotere tankwagen was ook nodig, een Bedford TK, 5000 liter Er kwam een grotere transportband en een nieuwe zeefmachine, waaronder je alleen nog maar een zak hoefde te houden. Toen begon de ellende door het aardgas! In tweejaar tijd was het gedaan met de kolen en olie. We zijn nog begonnen met de verkoop van caravans, miaar dat heeft alleen maar geld gekost; de materialen zijn naar" de oud ijzer-boer gegaan. Het opslagterrein, verrijkt met een werkplaats, kantine, douches en toiletten, is verkocht. De opbrengst ging als aflossing naar" de bank en naar" de leveranciers van de kolen en olie!” werden in de steeg gestort. De olie werd betrokken bij Esso en dat werd gebracht door de jerrycans en vaten te vullen. De gemeente werd erg lastig, omdat wij midden in het dorp achter het huis de kolenopslag hadden. We konden grond aan de Stetweg kopen voor f 8,- per vierkante meter, de oppervlakte was 1200 m2. Jaap Schut, directeur van de boerenleenbank, stond direct met geld klaar. Al veel eerder had vader een vrachtwagentje gekocht, met een laadvermogen van een ton, prijs f 9000,- met wat later bleek assen van een fiets! Niets dan armoe mee gehad. Toen bij Tinus Metselaar in Limmen een Opel Blitz en een VW bestelbusje gekocht. Het opslagterrein werd voor de helft bebouwd. De broers zijn rond de tafel gaan zitten en hebben de zaak overgenomen. Jaap was al snel afgekeurd voor dienst, ik moest van ‘57 tot ‘59, Cees was buitengewoon dienstplichtig en Theo was naar Indië geweest en is daarna bij de Hoogovens gaan werken. Naam Woonplaats: Amsterdam. 1935. Nadruk verboden. Secr. 93 GEWESTELUKE PRIJZENCOMM1SSIE NOORD-HOLLAND De brandstoffenhandel van Cees van der Himst aan het begin van de Bakkummerstraat nabij de Vinkebaan; in de oorlog zijn deze huizen afgebroken.

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 93