1111 Simon Zuurbier Slotwoord het Kortenae- Breedeweg 65. Met dank aan: de (oud-) bewoners van de zuidzijde van de Breedeweg en hun relaties voor de verstrekte informa tie. Met de eerder door Piet Blom beschreven boerderijen aan de Breedeweg in voorgaande jaarboeken en de artikelen in het 40e en 41e Jaarboek worden hiermee de beschrijvingen van de panden aan deze straat afgesloten. Bronnen: Archief Gemeente Castricum aanwezig op het Regionaal Archief te Alkmaar; Notariële archieven en Kadaster te Alkmaar en Haarlem; Bevolkingsregisters en Burgerlijke Stand. Na het overlijden van Cornelis Reijnders verkopen zijn kin deren en erfgenamen dit huisje en de grond in 1972 aan Fre drik Turkstra, die woont in de naastgelegen woning op nr. 63. Beide woningen en de grond tot aan de Doodweg wor den door Turkstra in één koop verkocht in 1974 aan Klaas Schoenmaker, handelaar in machines en constructeur op het Schulpstet. Klaas gaat wonen op nr. 63. De oudste zoon, Nico Schoenmaker, weet te vertellen dat het huisje op nr. 65 al heel oud was en zeer primitief. Er was geen leiding water, maar water werd uit een put geschept. De onder grond van de huiskamer was zand, daarover lag een kleed. Er was geen houten vloer aanwezig, Het geheel moest in fasen worden herbouwd, zodat Dirk en Klaas Stuifbergen enkele keren moesten verkassen. De verbouwing kwam in een stroomversnelling toen het dak instortte. De vader van Klaas Schoenmaker was metselaar, toen gepensioneerd en woonachtig op Schoutenbosch. Hij heeft een belangrijk aandeel gehad in de verbouwing, Het geheel werd als vier aaneengesloten appartementjes opgebouwd. In een daar van ging zoon Harry Schoenmaker met zijn vrouw Anita Beentjes wonen. In de loop der jaren hebben in de overige appartementjes verscheidene mensen telkens voor een paar jaar gewoond. In 1998 neemt Harry Schoenmaker het geheel van zijn vader over en laat op die plaats een nieuw woonhuis neer zetten als eengezinswoning; hier gaat Harry met Anita en hun twee kinderen wonen. In 2006 wordt van woning geruild met Dolf en Kristel Cop- poolse. Dolf is huisarts in de praktijk aan rplantsoen. Zij zijn de huidige bewoners van De huidige woning. 75 'IJ

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 75