Breedeweg 63: Turkstra - Schoenmaker - Van der Veer In 1941 koopt Fredrik Turkstra, metselaar en aannemer, wonende in de Torenstraat, een stukje grond ter grootte van bijna 600 m2 aan de Breedeweg van Cornelis Reijn- ders; het maakt deel uit van de strook grond tussen Bree- deweg en Doodweg, waarop woning Breedeweg 65 staat; voor de voorgeschiedenis zie hierna. Fredrik Turkstra (1898-1987) woont vanaf 1934 in Cas- tricum, daarvoor in Uitgeest en bouwt samen met Nico- laas Kortekaas ook metselaar-aannemer uit Uitgeest in de dertiger jaren als firma Kortekaas en Turkstra meerdere veehouderij en er een veestalling laat bouwen, later nog gevolgd door een landbouwschuur en een veldschuur voor de stalling van vee en de berging van landbouwmachines. Bank start met 12 koeien en weet dat aantal tenslotte uit te breiden tot 30. In 1954 trouwt Bank met Cornelia (Nel) Bleeker; zij krijgen vijf kinderen: Margaret, Jan-Dirk, Niels, Karin en Harald. De eerste drie kinderen worden nog aan de Oude Haarlemmerweg geboren. In 2001 neemt Harald het bedrijf van zijn vader over. Hij is getrouwd met Margret Groentjes, ook geboren in de Oosterbuurt. Zij hebben vier kinderen. Door de kleinscha ligheid van zijn boerenbedrijf is het voor Harald onmo gelijk om daarmee een goede boterham te verdienen en daarom stopt hij in 2004; hij is sindsdien storingsmonteur in de ventilatietechniek. Margret is daarna een paarden pension begonnen. De woning in 2004. 73 Bij de trouwdag van zoon Nico Schoenmaker in 1989 met v.l.n.r.: Marcel, Harry, moeder Nel en vader Klaas, Nico en Richard.

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 73